Szukaj

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 3(119)/2019

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  6 miesięcy temu  11.06.2019, ~ Administrator   

  Dużo praktyki w świetnej atmosferze – o technologiach malowania proszkowego na warsztatach w ECO-LINE

  Przez poznanie technologii wytwarzania powłok proszkowych, ich kontrolę i praktyczne podejście uczestnicy zdobywają niezbędne kwalifikacje do pracy w nowoczesnych lakierniach.

  Produkcja farb proszkowych stosowanych obecnie w lakiernictwie to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów przemysłu. Dynamiczny rozwój technologii malowania proszkowego elektrostatycznego w Polsce to ostatnie 20 lat. Powłoki nakładane w malowaniu termoutwardzalnym są całkowicie pozbawione rozpuszczalników, ponieważ aplikowane są w stanie stałym. Co więcej, farby proszkowe są od razu gotowe do użytku, łatwe do zastosowania, niepalne oraz nieszkodliwe dla ludzkiego zdrowia i środowiska.
  Proces aplikacji farb proszkowych ma jednak swoją specyfikę, wymagającą od osób ustawiających proces malowania dużej wiedzy odnośnie zasad, którymi należy się kierować w celu uzyskania oczekiwanych rezultatów. 
  Chociaż szkolenia w zakresie lakierowania proszkowego w naszym kraju są coraz bardziej popularne, ich praktyczna strona pozostawia jeszcze wiele do życzenia. 
  Korzystając z własnej lakierni, firma ECO-LINE postanowiła zorganizować warsztaty z naciskiem na praktykę szkolenia. Uczestnicy pod okiem ekspertów zmagali się z różnego rodzaju trudnościami w aplikowaniu proszku na detale. Dużo praktycznych ćwiczeń na skomplikowanych elementach, kontrola procesu malowania na każdym etapie, aplikowanie farby tak, aby spełnione zostały właściwości ochronne oraz wymagania dekoracyjne klienta. 
  Uczestnicy nabyli niezbędną, praktyczną wiedzę oraz umiejętności pozwalające podejmować lepsze decyzje dotyczące rozwiązywania problemów związanych z powłokami, tak aby ich przyszłe działania w obszarze malowania stały się bardziej efektywne i przewidywalne, co zostało potwierdzone certyfikatem. Każdy otrzymał także pamiątkową statuetkę, którą osobiście musiał pomalować, dobierając optymalne parametry aplikacyjne. Warsztaty okazały się dużym sukcesem, co potwierdzają słowa uczestników z firmy Artmetal:

  Doskonale zorganizowane szkolenie, dużo praktyki w miłej atmosferze. Prowadzący zajmujący się tematyką od lat, mający dużą wiedzę i umiejętności praktyczne, które, co najważniejsze, potrafią przekazać. Polecamy i zachęcamy do uczestnictwa.

  Lakiernik czy zarządzający malarnią proszkową po szkoleniu i doskonaleniu praktycznym w swoim zakładzie przyczyni się do obniżenia kosztów malowania. Często są to oszczędności bardzo znaczące, wielokrotnie przewyższające nakłady na przedmiotowe szkolenie. Jednym z głównych problemów jest wyeliminowanie wad powłok, a co za tym idzie, ograniczenie kosztownego poprawiania detali wadliwych czy zminimalizowanie grubości powłoki dające oszczędność na zużyciu farb proszkowych.
  Każdy, kto chce osiągnąć perfekcyjność w malowaniu proszkowym elektrostatycznym, musi opanować wiedzę z tego tematu, wyrobić prawidłowe podejście praktyczne i ciągle doskonalić swój warsztat. Te oczekiwania spełnia ECO-LINE, firma z dwudziestoletnim doświadczeniem na polskim rynku, zapraszając na kolejne praktyczne Warsztaty Malowania Proszkowego. 

  Szczegóły na www.ecoline.com.pl/szkolenia.                  

  ECO-LINE
  www.ecoline.pl

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Warsztaty Malowania Proszkowego
  Warsztaty Malowania Proszkowego
  Warsztaty Malowania Proszkowego

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 3(119)/2019

  do góry strony