• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 4(144)/2023

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  Lakiernictwo Proszkowe

  5 miesięcy temu  05.09.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Największym wyzwaniem i odpowiedzialnością naszych czasów

  Droga ku neutralności klimatycznej jest jednym z największych wyzwań naszych czasów. Zmiany klimatyczne spowodowane czynnikami antropogenicznymi stanowią obecnie jeden z najważniejszych problemów środowiskowych. Coraz więcej obostrzeń i przepisów niemal zmusza organizacje do bliższego przyjrzenia się zrównoważonemu rozwojowi i redukcji śladu węglowego. Rządy, organizacje pozarządowe oraz przedstawiciele przemysłu i biznesu podejmują inicjatywy zmierzające do redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz działania obejmujące ciągły monitoring, raportowanie, weryfikację i prognozowanie skutków zmian klimatu.  

  Zastosowane przez firmę Ecoline technologie pokazują, że proces malowania proszkowego może być nie tylko zaawansowany technologicznie, innowacyjny i ściśle dopasowany do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, ale przede wszystkim jeszcze bardziej „zielony”. 
  Rozwiązania proponowane przez Ecoline to nie tylko wysoka jakość produktu końcowego, ale także wiele dodatkowych korzyści, w tym także proekologicznych. Zamknięte obiegi wody, kaskadowe systemy połączenia wanien, pompy ciepła służące do podgrzewania kąpieli procesowych, całościowe odzyskiwanie nadmiaru użytej farby proszkowej czy tunele chłodzące, których budowa pozwala na odzysk ciepła odpadowego i wykorzystanie gorącego powietrza do ogrzania innych pomieszczeń, to tylko część zmian, które proponuje firma. 

  Również zastosowanie najwyższej jakości materiałów do budowy linii lakierniczej gwarantuje zminimalizowanie zużycia energii. Przykładem może być tu piec suszący posiadający specjalnie opracowany wymiennik ciepła oraz bardzo dobrą izolację ścian zapewniającą wysoką sprawność energetyczną układu i bardzo niskie koszty eksploatacji. Piec dodatkowo wyposażony jest w kurtyny powietrza albo syfon, który ogranicza straty ciepła. 
  Inne proekologiczne propozycje w ofercie firmy to piece do pirolizy będące najbardziej skuteczną, ekonomiczną i ekologiczną metodą przemysłowego odlakierowania. Gazy powstałe w wyniku spalania powłok lakierniczych są dopalane w specjalnym katalizatorze, dzięki czemu technologia nie emituje do atmosfery żadnych szkodliwych związków.
  Wykorzystanie certyfikowanych farb proszkowych czyni proces malowania jeszcze bardziej ekologicznym na skutek braku zawartości niebezpiecznych lotnych związków organicznych i substancji HAP. Takie powłoki proszkowe sprawdzają się jako pokrycie elementów maszyn produkcyjnych w zakładach przetwarzających żywność, a także w urządzeniach służących do przechowywania i transportu gotowych produktów. Także farby o dodatkowych antybakteryjnych właściwościach lub stworzone do kontaktu z wodą pitną mogą stanowić dobrą alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań. Od niedawna dostępne również farby niskotemperaturowe to kolejne proekologiczne rozwiązanie w ofercie firmy.
  Silny nacisk na przyjazne dla środowiska produkty i procesy, zdrowie, bezpieczeństwo pracowników, ciągłe badania i rozwój oraz strategiczne inwestycje, reprezentują ogromny przełom w kierunku przyszłego sukcesu firmy i ekspansji na rynku europejskim.
  Tematyka cyklicznie organizowanego przez firmę wydarzenia − Forum Nowoczesnych Technologii Malowania – będzie zmierzać ku świadomym i proekologicznym rozwiązaniom. Hasłem tegorocznej edycji jest: „Zmiana technologii na zieloną. Innowacyjne technologie dla zrównoważonej przyszłości”.
  Forum Nowoczesnych Technologii Malowania wyrasta na jedno z największych branżowych wydarzeń w Polsce, które cenione jest w całej branży lakierniczej.
  Kolejna edycja odbędzie się znów w niezwykle malowniczej scenerii bieszczadzkich pagórków i lasów  16−18 października w Arłamowie. Konferencja zyskuje coraz większe grono prelegentów i uczestników. Forum Nowoczesnych Technologii Malowania to nie tylko światowi producenci materiałów i urządzeń do lakierowania proszkowego, ale przede wszystkim spotkanie wiodących i technologicznie zaawansowanych firm. 
  Patronat merytoryczny obejmie Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników, a patronat medialny „Lakiernictwo Przemysłowe”, Lakiernictwo.net oraz Forum Branżowe. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Kevin Biller, dyrektor ChemQuest Powder Coating Research Columbus z Ohio, USA.
  Pozostali prelegenci to przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej i Polskiego Stowarzyszenia Korozyjnego oraz firm: Gema, STX Commodities, Chemetall Polska, Sames, Futura, Kansai Helios Coatings, Termo-Precyzja, Visa Impianti oraz Ecoline.
  Każda konferencja to możliwość podtrzymywania wartościowych relacji z ludźmi, których cenimy i podziwiamy, którzy nas inspirują i motywują. A wartościowe relacje to jeden z tych bezcennych zasobów, który możemy sobie sami wypracować.

  Więcej informacji na temat organizowanego wydarzenia: https://ecoline.com.pl/oferta/szkolenia/forum/
  Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa! 

  Ecoline
  www.ecoline.com.pl

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...