Szukaj

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 3(119)/2019

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  5 miesięcy temu  10.06.2019, ~ Administrator   

  Strona 1 z 3

  NOVOL z wizytą u… producenta szyb zespolonych

  Gościmy w siedzibie lidera w produkcji szyb zespolonych w Polsce – firmie Pilkington IGP, Oddział w Białymstoku. Mamy przyjemność rozmawiać z Wojciechem Kukliczem, kierownikiem produkcji i sprzedaży metalowej. 

  Daria Drewek, NOVOL: 
  – Działacie w branży już ponad 100 lat. Czym możecie się pochwalić z perspektywy tych lat?
  Wojciech Kuklicz: – Pilkington zajmuje się produkcją szkła od 1826 roku. W roku 2006 firma została przejęta przez japoński koncern NSG Group. W Polsce grupa reprezentowana jest przez trzy spółki, które zajmują się produkcją i przetwarzaniem szkła. Marka Pilkington została zachowana jako nazwa produktów grupy przeznaczonych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego. Grupa NSG jest obecnie jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych, działającym w dwóch podstawowych sektorach: motoryzacyjnym (rynek części oryginalnych i zamiennych) oraz w obszarze szkła technicznego i architektonicznego, które obejmują szkło i produkty szklane do budynków nowych i poddawanych renowacji, szeroką gamę produktów o wartości dodanej, a także zaawansowane produkty dla technologii informatycznych i komunikacyjnych, zastosowań technicznych i energetyki słonecznej. 

  – NSG Group działa na czterech kontynentach, produkcja odbywa się w 28 krajach. Marka Pilkington kierowana jest do odbiorcy krajowego?
  – Pilkington jest producentem szyb zespolonych, szkła hartowanego, szkła emaliowanego, szkła z sitodrukiem i zajmuje się szeroko pojętym przetwórstwem szkła oraz jego dystrybucją. Szkło float wyprodukowane w Sandomierzu i przetworzone w polskich zakładach Pilkington IGP spotkać można w realizacjach w całej Europie. 
  Od 1993 roku należy do nas dawna Huta Szkła Okiennego „Sandomierz”. W 2011 roku zrealizowaliśmy największą inwestycję – nowoczesną fabrykę Pilkington Automotive Poland. Produkujemy tam przede wszystkim szyby przednie laminowane, w tym szyby do samochodów ciężarowych, takich marek jak MAN, DAF, Mercedes i Volvo. Fabryka w Chmielowie otrzymała tytuł największej inwestycji zagranicznej w Polsce 2011 r. przyznany przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.
  Zatrudniamy ponad 4000 osób w blisko dwudziestu lokalizacjach na terenie całego kraju. Nasze szyby znajdują się w co czwartym oknie w Polsce, a z zakładów w Sandomierzu i Chmielowie wyjeżdża rocznie 10 milionów szyb samochodowych, przeznaczonych dla prawie wszystkich marek samochodów, zarówno osobowych, dostawczych, jak i specjalistycznych. Ostatnie lata to czas intensywnego rozwoju i inwestycji, nie tylko w infrastrukturę, ale również w automatyzację i robotyzację linii produkcyjnych.

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Szklane inspiracje w technologii NOVOL
  Szklane inspiracje w technologii NOVOL

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony