• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 2(100)/2016

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia

  ponad rok temu  15.03.2016, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Axalta oferuje farby dla różnych sektorów przemysłu.

  Axalta oferuje farby dla różnych sektorów przemysłu.

  W tym roku Axalta Coating Systems obchodzi 150-lecie swojej działalności w tworzeniu innowacyjnych systemów lakierniczych. Historia firmy rozpoczęła się w 1866 roku, kiedy w Niemczech opracowano pierwsze produkty lakiernicze. Od tego momentu firmie towarzyszył dynamiczny rozwój, który doprowadził do osiągnięcia obecnej pozycji jednego z wiodących producentów lakierów ciekłych oraz proszkowych.

  Wszyscy niezmiernie się cieszymy, że mogliśmy osiągnąć ten przełomowy moment w historii naszej firmy – mówi Charlie Shaver, Axalta Chairman and CEO. - Przez najbliższe 12 miesięcy będziemy świętować nasz dotychczasowy sukces, nie zapominając jednak o dalszej pracy przy tworzeniu lepszej przyszłości – w oparciu o posiadaną przez nas wiedzę i doświadczenie. Blisko 13 tys. pracowników dba o satysfakcję 120 tys. klientów w 130 krajach. Wykorzystując zaawansowane technologie, opracowujemy najnowszej generacji systemy lakiernicze, które gwarantują doskonałą jakość produktów oraz oferowanych przez nas usług.
  Pierwsze lakiery firmy Axalta wyprodukowano dla europejskich producentów pojazdów już w XIX wieku. Wraz z dynamicznym rozwojem rynku motoryzacyjnego rozwijała się i Axalta. W latach 20. XX wieku, w Stanach Zjednoczonych, wprowadziła pierwszą linię szybkoschnących lakierów wykorzystywanych przy produkcji samochodów. Naukowcy z Axalty opracowali równania dla przestrzeni barw Lab, które stały się kluczowym narzędziem analitycznym w nauce o kolorach. W kolejnych dekadach technologia nadal się rozwijała, umożliwiając opracowanie bardziej trwałych oraz bardziej wydajnych lakierów. W latach 80. firma wprowadziła pierwsze systemy przyjaznych dla środowiska ciekłych lakierów wodorozcieńczalnych.

  Korzystając z doświadczenia zgromadzonego przez marki Spies Hecker® oraz Standox®, Axalta wzbogaciła swoje portfolio o kolejne, doskonałe produkty i systemy lakierów. W latach 90. XX wieku zaprezentowano produkty wodorozcieńczalne marki Cromax®. Na rynek wprowadzono również spektrofotometr – przenośne narzędzie kolorystyczne umożliwiające perfekcyjne dopasowanie kolorystyczne, oszczędzające czas naprawy, tym samym zwiększające efektywność pracy.
  W miarę rosnących potrzeb na rynku przemysłowym oferta firmy Axalta również rosła. Z uwagi na zapotrzebowanie ze strony klientów przemysłowych firma wprowadziła farby proszkowe Nap-Gard®. Produkty są przeznaczone dla producentów rurociągów ropy naftowej oraz gazu ziemnego. Obecnie zarówno wykonawcy powłok dekoracyjnych, jak i funkcjonalnych wykorzystują lakiery proszkowe Alesta®. Natomiast produkty z serii Voltatex®, powłok izolujących elektrycznie, zwiększają wydajność silników i innych komponentów elektrycznych. Pojazdy, takie jak ciężarówki, autobusy, pociągi oraz inne pojazdy z taboru kolejowego polegają na produktach Imron®, których celem jest nie tylko ochrona karoserii, ale również zapewnienie klientom rozpoznawalności dzięki dostępnym wariantom kolorystycznym.
  - Nieustannie zwiększamy możliwości naszej firmy oraz poszerzamy zasięg jej działań – dodaje Shaver. - Zainwestowaliśmy w podniesienie zdolności produkcyjnej w Niemczech, Brazylii, Chinach, Meksyku oraz w Indiach. Otwieramy nowe Globalne Centrum Innowacji w Filadelfii, w stanie Pensylwania (USA), a w Chinach rozpoczęliśmy budowę Centrum Technologicznego dla regionu Azji i Pacyfiku. Marki, które posiadały silną pozycję lokalną wprowadziliśmy na rynek światowy. Nasze inwestycje pomogą w utrzymaniu stosowanych przez nas technologii na najwyższym poziomie. Podejmowane przez nas kroki oraz postępy osiągnięte w dziedzinie kolorystyki skupiają się na zaspokajaniu potrzeb naszych klientów zarówno teraz, jak i w przyszłości.                             

  axaltacoatingsystems.com

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...