• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 1(123)/2020

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  ponad rok temu  26.02.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Doroczne spotkanie członków QUALIPOL

  Stowarzyszenie Wykonawców Obróbki Powierzchni Metalowych QUALIPOL zaprosiło 2 grudnia 2019 r.
  swoich członków na podsumowanie roku połączone ze szkoleniem i świąteczną kolacją. Podobnie jak w roku ubiegłym, odbyło się ono w hotelu Holiday Inn Warszawa w Józefowie. 

  Zarząd stowarzyszenia, z prezesem Andrzejem Jelonkiem na czele, przedstawił dokonania oraz poinformował o spotkaniach w Istambule, Dubaju, Zurychu i Londynie. Zeszły rok przyniósł wiele zmian w warunkach technicznych QUALICOAT, QUALANOD oraz QUALISTEELCOAT. Wprowadzone zostały szkolenia obowiązkowe, nowe badania, uściślono zasady przyznawania licencji. Ze względu na złożoność tematu szkoleń QUALIPOL postawił na nowoczesność i rozwój. Zarząd, wraz z Katarzyną Bartoszak, opracował program webinarów i szkoleń internetowych, podpartych publikacją na temat kontroli wewnątrzzakładowej. Dzięki takiej formie członkowie stowarzyszenia będą mogli na bieżąco poszerzać swoją wiedzę i umiejętności.
  Ostatni rok dla QUALICOAT to rok restrukturyzacji i modernizacji, związany między innymi ze zmianą dyrektora zarządzającego. Josef Schopig, założyciel i „twarz” marki, odszedł na zasłużoną emeryturę. Na jego miejsce zatrudniono pochodzącą ze Szwajcarii Sue Paredi, która została wdrożona w niuanse działania i prowadzenia międzynarodowej korporacji, jaką niewątpliwie jest QUALICOAT.

  Pani Paredi ma dużą wiedzę i doświadczenie w zakresie zarządzania oraz strategii, płynnie posługuje się językami angielskim, niemieckim, francuskim i włoskim. Jest przy tym niezwykle otwartą i uśmiechniętą osobą. Na spotkaniu z członkami stowarzyszenia pani Paredi zaprezentowała kierunki rozwoju QUALICOAT oraz plany działania na najbliższe lata. 
  Rok 2019 był przełomowy nie tylko ze względu na duże zmiany strukturalne oraz personalne. QUALIPOL jest generalnym licencjobiorcą znaków jakości QUALICOAT, QUALANOD, QUALISTEELCOAT, QUALIDECO. Od lipca zeszłego roku jest również wyłącznym partnerem na terenie Polski w ramach systemu jakości pielęgnacji elewacji i pomników administrowanego przez niemieckie stowarzyszenie GRM (Gütegemeinschaft Reinigung von Fassaden e.V. – Stowarzyszenie Jakości Czyszczenia Elewacji). Certyfikat jakości GRM otwiera przed członkami stowarzyszenia możliwość podpisywania dużych kontraktów. Jest gwarancją dla danego kontrahenta, że mycie elewacji odbywa się w prawidłowy i nienaruszający struktury fasady sposób. Pierwszą firmą, która otrzymała powyższy certyfikat, jest Higienika Sp. z o.o. z Lublina. Prezes Higieniki Joanna Bartoszek zaprezentowała podczas spotkania ofertę firmy, podkreślając, jak istotnym, niestety często pomijanym aspektem, jest prawidłowe mycie i konserwacja elewacji.
  Jednym z zaproszonych gości był Mark Donvil z firmy Duthoo NV, który przedstawił system rozwiązań technicznych wspomagających retuszowanie i naprawę uszkodzonych powierzchni malowanych proszkowo. Belgijska firma Duthoo NV jest wytwórcą produktów do konserwacji powierzchni lakierowanych, malowanych proszkowo elementów aluminiowych, stalowych, drewnianych oraz wykonanych z tworzyw sztucznych.
  Nie obyło się też bez kwiatów i uścisków dłoni. Jerzy Zieliński, wieloletni członek stowarzyszenia, został uhonorowany dyplomem za wspieranie działalności statutowych. Gratulujemy i życzymy spokojnej emerytury.
  Po zakończonej części formalnej członkowie oraz goście mogli zjeść pyszną kolację oraz zasiąść do rozmów kuluarowych.              

  Redakcja
  redakcja@lakiernictwo.net

  GALERIA ZDJĘĆ

  Stowarzyszenie stawia na nowoczesność i rozwój
  Stowarzyszenie stawia na nowoczesność i rozwój

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...