• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 1(147)/2024

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  3 miesiące temu  25.03.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

  Strona 1 z 4

  W światowym lakiernictwie przemysłowym na targach PaintExpo 2024

  Światowe targowe premiery, ekologiczne technologie, rozwiązania podnoszące efektywność energetyczną oraz gwarantujące optymalizację procesów w lakiernictwie – nadchodzące targi PaintExpo będą miejscem prezentacji najnowszej oferty najważniejszych graczy w branży lakierniczej, innowacji i trendów dla przemysłu lakierniczego, branży powłok przemysłowych i zabezpieczeń powierzchni z całego świata, a także okazją do osobistych rozmów z producentami na ich stoiskach wystawienniczych. 

  Obecność na targach to możliwość zdobycia informacji z pierwszej ręki na temat nowych linii produkcyjnych, kabin i komór lakierniczych, systemów i urządzeń do lakierowania, systemów aplikacji, pistoletów natryskowych, farb i lakierów oraz technologii lakierniczych. Targi odbywać się będą tradycyjnie w Karlsruhe (Niemcy), w tym roku w dniach od 9 do 12 kwietnia. Bilety wstępu są już dostępne online na stronie organizatora.  
  Branża przemysłowych technologii lakierniczych coraz bardziej skupia się na rozwoju i implementacji zrównoważonych i energooszczędnych procesów. Trend ten znajdzie swoje odzwierciedlenie w prezentowanych przez tegorocznych wystawców rozwiązaniach i produktach. Między innymi dzięki energooszczędnym koncepcjom systemów lakierniczych, aplikacjom ciekłym gwarantującym oszczędność lakieru oraz nowoczesnemu oprogramowaniu zakłady lakiernicze mogą liczyć na zmniejszenie zużycia energii, a tym samym przyczynić się do realizacji idei zrównoważonego rozwoju. Wystawcy prezentować będą różne podejścia i rozwiązania technologiczne, których wspólnym celem jest stworzenie optymalnych procesów lakierniczych gwarantujących poprawę efektywności energetycznej, jednocześnie chroniąc tym samym środowisko.

  Optymalizacja energetycznych instalacji lakierniczych 

  Producent instalacji AFOTEK z Bad Hersfeld zaprezentuje na targach PaintExpo biologiczny system oczyszczania powietrza wywiewanego z technologią AFOTEK Clean. − Obecnie na rynku dominują termiczne instalacje do spalania wtórnego, które zazwyczaj są ogrzewane gazem − mówi Kai Sinning, członek zarządu w AFOTEK. − Nasz opatentowany produkt oferuje do tego odpowiednik, który do rozkładu zanieczyszczeń, takich jak powietrze wywiewne zawierające rozpuszczalniki, potrzebuje bardzo mało energii. Rozkład w AFOTEK Clean odbywa się wyłącznie przez biologiczną oksydację. 
  Firma Eisenmann obserwuje wśród swoich klientów w Europie odchodzenie od projektów typu greenfield i zainteresowanie projektami typu brownfield. Są to inwestycje w modernizację i optymalizację energetyczną instalacji mających od 25 do 30 lat. W tym celu firma Eisenmann opracowuje indywidualnie dobrane rozwiązania umożliwiające wprowadzenie istotnych oszczędności w zakładzie. Przykładem jest rozwój techniki transportowej, który stanowił ważny krok w kierunku bardziej energooszczędnej lakierni. W nawiązaniu do tego sukcesu powstał autonomiczny system transportowy dla całego procesu w lakierni pojazdów VarioMover. Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem jest E-Cube − optymalna technologia suchej filtracji stanowiąca odpowiedź na zwiększone zapotrzebowanie na alternatywne systemy do stosowanej do tej pory mokrej filtracji. Oferuje ona duży potencjał oszczędności energii, podobnie jak przeróbka kabin lakierniczych z działania z dopływem i odpływem powietrza na działanie z obiegiem zamkniętym. Z kolei rozwiązanie SmartOven zapewnia w procesie suszenia doskonały bilans energetyczny przy jednocześnie wysokiej jakości powłoki lakierniczej. Możliwość wyboru między ogrzewaniem elektrycznym, gazem, olejem termalnym lub wodorem stanowi tutaj ważny czynnik zapewniający elastyczność ekonomiczną. 

  Zrównoważone źródła ciepła i nowoczesne oprogramowanie

  GALERIA ZDJĘĆ

  Siła innowacji
  Siła innowacji
  Siła innowacji
  Siła innowacji
  Siła innowacji
  Siła innowacji
  Siła innowacji

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...