• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 1(135)/2022

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  ponad rok temu  25.02.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Samochodowy Kolor Roku 2022 firmy Axalta

  Ten luksusowy kolor reprezentuje rosnącą popularność odcieni magenta, uwzględniając przy tym zrównoważony rozwój oraz pojazdy autonomiczne. 

  Royal Magenta, zwycięzca ósmej edycji globalnego samochodowego koloru roku producenta farb i lakierów Axalta, to wiśniowy odcień o majestatycznym ciemnym wykończeniu z akcentami winorośli merlot i owocu granatu. W pełnym słońcu jest jagodowoczerwony, ale po zmroku odkrywa nieco ciemniejszą i bardziej tajemniczą stronę.​
   – Royal Magenta to kolor prawdziwie luksusowy, zaprojektowany pod kątem pojazdów przyszłości – mówi Hadi Awada, Senior Vice President, Global Mobility Coatings Axalty. – Dzięki innowacyjnym technologiom wodorozcieńczalnym, zoptymalizowanych pod kątem mobilności i ochrony środowiska, pomagamy branży motoryzacyjnej w przechodzeniu w kierunku coraz bardziej zrównoważonych rozwiązań, pojazdów elektrycznych i autonomicznej jazdy.
   Royal Magenta to kolor przeznaczony dla pojazdów dowolnego typu, który kusi i przyciąga wzrok. Dodatkowo jest on niezwykle stylowy i funkcjonalny – łatwo wykrywalny przez radary stosowane w pojazdach autonomicznych różnej wielkości. Wyrafinowany kolor Royal Magenta jest wynikiem ogromnego doświadczenia firmy w zakresie dostarczania luksusowych produktów i lakierów dla producentów pojazdów oraz jest powiązany z preferencjami konsumentów  do posiadania pojazdów o kolorach eleganckich o wyjątkowym, nietuzinkowym charakterze. Odcienie burgundu, fioletu i wiśni cieszą się na rynku coraz większą popularnością. Royal Magenta zapewnia piękne, wielobarwne wykończenie przypominające drogocenny kamień.​ 

   – W tym roku opracowaliśmy kolor, który chociaż wygląda na skomplikowany, jest łatwy w aplikacji – wyjaśnia Nancy Lockhart, Global Product Manager of Color Axalty. – Proces projektowania zaczęliśmy od barwienia lakierów wodorozcieńczalnych i stosowania różnych systemów warstwowych, aby uzyskać odpowiednią głębię i kolor. Efekt końcowy uzyskuje się poprzez standardową aplikację lakieru bazowego i bezbarwnego. Patrzy się na niego równie przyjemnie, jak się go aplikuje.               

  Redakcja
  redakcja@lakiernictwo.net

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...