• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Wydarzenia

    Wydanie nr: 3(119)/2019

    Artykuły branżowe

    Wydarzenia

    ponad rok temu  11.06.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 2 z 3

    Co wiesz o bondowaniu 

    Sposób produkcji farb proszkowych oraz ich rodzaje pod kątem zastosowania – wykład reprezentanta TIGER Coatings – to z kolei fascynująca opowieść, począwszy od historii malowania proszkowego i pierwszych farb proszkowych, przez etapy współczesnej produkcji farb proszkowych, a skończywszy na najnowszych propozycjach TIGER Coatings, które za każdym razem prezentowano w kontekście analizy kosztów takich aplikacji i odnotowywanych problemów technologicznych czy wad powłok. Mowa była też o farbach mieszanych na sucho vs. bondowanych. Te ostatnie powstały m.in. dla wzmocnienia efektów metalicznych. Ale nie tylko, bo jeszcze więcej zalet daje bondowanie drugiej generacji. – Ten proces jest następnym poziomem rozwoju bondowania przez TIGER Coatings, który pozwala na jeszcze lepszą adhezję z pigmentem metalicznym oraz na jeszcze lepszą wydajność i łatwość użytkowania produktu – podkreślał Grzegorz Pogroszewski z TIGER Coatings. 

    Wysoką stabilność procesu, większą wydajność i mniejszy odpad z farby ilustrowano pierwszymi realizacjami, anonsując na czas spotkania w Krakowie nowy portal architektoniczny – www.tiger.archi. Tak jak poprzednie referaty, także ten pełen był przykładów z życia, referowanych na zasadzie „problem – rozwiązanie”. Przemawiającym do wyobraźni studium przypadku było porównanie wydajności farb proszkowych o różnej zawartości żywicy oraz wypełniaczy przy średniej grubości powłoki 70 µm.

    Aplikacje proszkowe – podstawy technologii, historia, najnowsze trendy

    Ostatnim punktem programu były prezentacje firmy Gema. Sylwester Zmysłowski, Project Manager w autoryzowanym przedstawicielstwie Gema Switzerland – firmie P.C. Systems – omówił podstawy malowania proszkowego. Uczestnicy zapoznali się z historią technologii, zasadą działania, rodzajami aplikacji, kabin i innych urządzeń wchodzących w skład linii do malowania proszkowego, od prostych aplikacji ręcznych, po złożone systemy automatyczne do szybkiej zmiany koloru. Omówiono także problemy występujące podczas aplikacji powłok proszkowych oraz sposoby ich rozwiązywania, a także dyrektywę ATEX wraz z normami zharmonizowanymi dotyczącymi urządzeń do malowania proszkowego. Te i inne zagadnienia stanowiły nieocenione kompendium uporządkowanej wiedzy dla przybyłych gości.

    Kolejnym prelegentem był Michał Falkowski, Gema Area Sales Manager na rynku polskim. Przedmiotem jego wystąpienia były najnowsze urządzenia firmy Gema Switzerland, takie jak system sterowania MagicControl CM40 pracujący w standardach Industry 4.0 oraz najnowsze centrum proszkowe All in One, w którym zastosowano najnowocześniejsze jednostki sterujące pistoletów OptiStar ze zintegrowanym inżektorem.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Rekordowa frekwencja trzeciej edycji
    Rekordowa frekwencja trzeciej edycji
    Rekordowa frekwencja trzeciej edycji
    Rekordowa frekwencja trzeciej edycji

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 3(119)/2019

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne