• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2022 Bogumiła

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 4(126)/2020

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  Drewno

  ponad rok temu  18.08.2020, ~ Administrator   

  Śmiałe kroki w kierunku robotyzacji, także procesów lakierowania, wydają się niezbędne do zoptymalizowania polityki kosztowej i realizacji zleceń przy spadku zatrudnienia.

  Śmiałe kroki w kierunku robotyzacji, także procesów lakierowania, wydają się niezbędne do zoptymalizowania polityki kosztowej i realizacji zleceń przy spadku zatrudnienia.

  Strona 2 z 3

  Automatyzacja i mechanizacja – ważny punkt na tematycznej mapie targów DREMA

  Aktualna sytuacja światowych gospodarek nie pozostawia złudzeń, niezależnie od bieżącej kondycji firmy muszą przyspieszyć automatyzację i mechanizację w swoich zakładach. Jak wynika z Global Capital Confidence Barometer – raportu EY, na skutek pandemii intensywna automatyzacja stała się priorytetem dla 36% menadżerów z 45 krajów. Aby zachować stabilność w łańcuchu dostaw, obniżać koszty, a także kompensować braki kadrowe także firmy z sektora drzewnego i meblarskiego jeszcze bardziej otwierają się na digitalizację, automatyzację i mechanizację produkcji. Zagadnienia związane z automatyzacją i mechanizacją procesów to ważny punkt na tematycznej mapie targów DREMA. Zwiedzający będą mieli szansę przekonać się, że robotyzacja to przyszłość niemal każdego obszaru funkcjonowania przedsiębiorstw produkcyjnych, od systemów pomiarowych i sterujących po bezpieczeństwo pracy. DREMA stwarza przestrzeń do wymiany wiedzy i doświadczeń z obszaru technicyzacji, tak bardzo potrzebnych przy podejmowaniu strategicznych dla organizacji decyzji. – Sytuacja wywołana przez wirus SARS-CoV-2, nie pomijając oczywiście wszystkich jej negatywnych skutków, okazuje się także katalizatorem zmian, o których w biznesie mówiło się od dawna – podkreśla dyrektor targów Drema. 
  Śmiałe kroki w kierunku robotyzacji wydają się niezbędne do zoptymalizowania polityki kosztowej i realizacji zleceń przy spadku zatrudnienia. Jakie rozwiązania wybrać, jak skutecznie wdrożyć je w przedsiębiorstwie obróbki drewna czy meblarskim? Na te oraz wiele innych pytań odpowiadają targi DREMA 2020.

  DREMA – centrum branżowych wydarzeń

  W bogatym programie wydarzeń targowych nie może zabraknąć prestiżowych spotkań najważniejszych przedstawicieli branży. Tradycyjnie już w przededniu targów DREMA (14.09.2020) odbędzie się KOOPDREW – konferencja dedykowana przemysłowi drzewnemu, organizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Przemysłu Drzewnego we współpracy ze spółką Polskie Domy Drewniane S.A. Podczas Targów DREMA 2020 spółka Polskie Domy Drewniane zorganizuje także merytoryczną konferencję dla przedstawicieli branży. W jej trakcie zostanie poruszony problem mieszkalnictwa w Polsce w kontekście możliwości, jakie stwarza wykorzystanie drewna konstrukcyjnego. W konferencji, oprócz Polskich Domów Drewnianych, wezmą udział m.in. przedstawiciele Ministerstwa Klimatu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także specjaliści ds. mieszkalnictwa. 
  Hasłem drugiego dnia targów będzie „Gospodarka post­covid – wyzwania dla polskiej branży meblarskiej” i V Ogólnopolski Kongres Meblarski „Polskie meble – konkurencyjna Polska”, organizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli, we współpracy z firmą Promedia. Podczas wydarzenia poruszone zostaną zagadnienia dotyczące m.in. gospodarki postcovid i zmian w układzie sił na światowym rynku mebli; budowania marki własnej jako elementu kreowania przewagi konkurencyjnej na rynkach zagranicznych; kompetencji nowej teraźniejszości wśród pracowników branży meblarskiej czy budowania alternatywnych kanałów dystrybucji. 
  Cieszące się ogromnym zainteresowaniem, a zainaugurowane w 2019 roku z inicjatywy Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, spotkanie kobiet branży meblarskiej zaplanowano na trzeci dzień targów (17.09.2020). Wyjątkowe wnętrza restauracji Oregano&Wine w kompleksie Garden City, zamienią się w przestrzeń wymiany wiedzy, czerpania wzajemnej inspiracji i nawiązywania cennych kontaktów biznesowych. To szczególne wydarzenie dla pań związanych z branżą meblarską odbędzie się pod hasłem „Między siłą a wrażliwością – kobiety w świecie mebli”. Organizatorzy przygotowali dwa panele dyskusyjne: „Klucz do sukcesu – kobieta! Jak damskie spojrzenie wpłynęło na zmiany w firmach meblarskich” oraz „Różnorodność rodzi postęp – kobiety w branży meblarskiej”, a także wykład pt. „Jak wolność wspiera zespołowość? Jak wartości wspierają organizację?” poświęcony zagadnieniu budowania kultury organizacyjnej w oparciu o wartości, który poprowadzi Agata Polak, Head of HR Vox Capital Group. 
  Dla aktywnego wspierania rozwoju szeroko rozumianego polskiego przemysłu drzewnego i meblarskiego uruchomiona zostanie także specjalna przestrzeń DREMA PRO, poświęcona różnego rodzaju programom pomocowym i doradztwu w zakresie zwalczania skutków epidemii koronawirusa. 
  Nie doznają zawodu osoby wyczekujące z niecierpliwością wydarzeń organizowanych przez partnerów medialnych targów DREMA. Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ, przyciągające wielu uczestników, to tradycja, która na stałe wpisana jest w kalendarz targów DREMA i spektakularne finałowe widowisko cieszące się ogromnym zainteresowaniem zarówno wystawców oraz zwiedzających targi. Podobnie imponująca wystawa konkursowa „Wyczarowane z drewna”, której poziom z roku na rok jest coraz wyższy. Obydwa konkursy organizowane są przez „Wydawnictwo Inwestor”. 
  Nie lada wydarzeniem będzie z pewnością Poligon Umiejętności organizowany przez redakcję „Lakiernictwa Przemysłowego”. Ta interaktywna wystawa urządzeń do obróbki powierzchni oraz produktów dedykowanych lakierowaniu drewna to jedyny taki event, podczas którego w praktyce można przetestować nowoczesne rozwiązania. Tylko na tej przestrzeni demonstracyjnej będzie można zapoznać się z pracą ścian lakierniczych, pomp oraz aplikacji różnych producentów, a także spróbować sił w malowaniu czy szlifowaniu. Pełny program wydarzeń pojawi się wkrótce na stronie www.drema.pl

  GALERIA ZDJĘĆ

  Tegoroczna edycja targów DREMA odbywać się będzie w nowym reżimie sanitarnym.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony