• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 4(126)/2020

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  Drewno

  ponad rok temu  18.08.2020, ~ Administrator   

  Śmiałe kroki w kierunku robotyzacji, także procesów lakierowania, wydają się niezbędne do zoptymalizowania polityki kosztowej i realizacji zleceń przy spadku zatrudnienia.

  Śmiałe kroki w kierunku robotyzacji, także procesów lakierowania, wydają się niezbędne do zoptymalizowania polityki kosztowej i realizacji zleceń przy spadku zatrudnienia.

  Strona 1 z 3

  DREMA 2020 wobec wyzwań i potrzeb branży drzewnej i meblarskiej

  Od 15 do 18 września 2020 r. w Poznaniu odbędzie się najważniejsze wydarzenie branży drzewnej i meblarskiej w Polsce – Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA. 

  Targi DREMA, których organizatorem jest Grupa MTP, należą do ścisłej czołówki największych wystaw światowych dedykowanych branży obróbki drewna. W rankingu największych światowych ekspozycji DREMA plasuje się na 5. miejscu, tuż obok niemieckich LIGNA, włoskich XYLEXPO, amerykańskich IWF Atlanta czy chińskich WMF Shanghai. Prestiż poznańskiej ekspozycji podkreśla również fakt obecności na liście 15 światowych wystaw dedykowanych przemysłowi obróbki drewna, oficjalnie popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS.
  Na kartach blisko czterdziestoletniej historii targów DREMA zapisały się najważniejsze dla branży momenty, zarówno te wzniosłe, jak i te trudne. DREMA od zawsze stanowi integralną część przemysłu drzewnego i meblarskiego, a jej wymiar najlepiej oddaje faktyczną sytuację sektora. Tegoroczna edycja z pewnością będzie wyjątkowa; z jednej strony za sprawą ekspozycji, zaprezentowanych rozwiązań oraz bogatego programu wydarzeń towarzyszących, z drugiej zaś za sprawą sytuacji wywołanej epidemią koronawirusa, która niemal od początku roku określa warunki organizacji różnego rodzaju wydarzeń.
  W 2020 roku targi DREMA, wraz z salonami Furnica i Sofab, stworzą przestrzeń do kompleksowego zaprezentowania rozwiązań technologicznych dla przemysłu drzewnego i meblarskiego (od surowców, materiałów i komponentów do zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń do produkcji mebli). W ramach poznańskich targów pokazywane będą technologie jutra i rozwiązania dedykowane obróbce drewna, przemysłowi meblarskiemu i tartacznemu oraz energii z drewna. Ich uzupełnieniem będą maszyny do rozkroju i szycia tkanin, komponenty do produkcji mebli oraz akcesoria meblowe, jak również kleje i lakiery. Ocena bieżącej sytuacji sektora oraz prognozy i kierunki działań w nowej postcovidowej rzeczywistości będą istotnym przedmiotem dyskusji i wystąpień ekspertów.

  DREMA – bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

  – W tym roku bezpieczeństwo i ochrona zdrowia wystawców, zwiedzających i pracowników targów DREMA, na równi z jakością wydarzenia, to nasz priorytet – deklaruje dyrektor targów DREMA Andrzej Półrolniczak.
  Na wrześniowe spotkanie branży Międzynarodowe Targi Poznańskie przygotowane są pod względem sanitarnym i organizacyjnym. Potwierdziła to organizacja takich wydarzeń, jak Budma czy Meble Polska, które odbyły się w lutym. Potwierdza także imponująca frekwencja ponad 10 tysięcy gości na wydarzeniach dla szerokiej publiczności, które odbywają się na targach od połowy czerwca. Na wszystkich imprezach obowiązują aktualne wytyczne i zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz władz państwowych, Grupa MTP stosuje się również do rekomendacji Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa wystawców i zwiedzających, teren targów jest na bieżąco dezynfekowany do należytego poziomu. Zakup biletów możliwy jest tylko za pośrednictwem platformy www.tobilet.pl. Wejście na wydarzenie wiąże się m.in. z bezdotykowym pomiarem temperatury z użyciem kamer termowizyjnych, wypełnieniem ankiety epidemiologicznej, dezynfekcją dłoni czy koniecznością zasłaniania ust i nosa. Osoby, u których zaobserwowane zostaną jakiekolwiek oznaki zakażenia, nie będą miały wstępu na teren targów. Układ stoisk przestrzeni wystawienniczych uwzględnia poszerzenie ciągów komunikacyjnych pomiędzy ekspozycjami do szerokości minimum 3 metrów. Bieżące informacje dotyczące bezpieczeństwa wystawców i zwiedzających publikowane są na stronie www.drema.pl.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Tegoroczna edycja targów DREMA odbywać się będzie w nowym reżimie sanitarnym.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony