Szukaj

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 3(119)/2019

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  6 miesięcy temu  11.06.2019, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Studia podyplomowe na temat farb proszkowych i ich aplikacji

  Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza w Rzeszowie zaprasza na pierwsze w Polsce studia podyplomowe „Farby i lakiery proszkowe – technologia wytwarzania, aplikacja, zastosowanie” realizowane we współpracy z CIECH R&D Sp. z o.o., JOTUN POLSKA Sp. z o.o., EPOXYPOL Sp. z o.o., CHEMETALL Polska Sp. z o.o., Oddziałem Farb i Tworzyw IMPiB w Gliwicach oraz Polskim Stowarzyszeniem Korozyjnym.

  Zakres oferty
  Adresatami studiów są absolwenci studiów I lub II stopnia, którzy przygotowują się do pracy lub osoby pracujące w przemyśle farb proszkowych, pragnące zdobyć praktyczną i przydatną wiedzę z zakresu ochrony antykorozyjnej oraz najnowszych technologii otrzymywania i aplikacji farb proszkowych.
  – Zachęcamy do podjęcia studiów szczególnie pracowników z działów technologii, kontroli jakości, laboratoriów badań i rozwoju, firm produkujących surowce do wyrobu farb proszkowych i wytwarzających farby oraz malarni proszkowych, firm zajmujących się zabezpieczaniem antykorozyjnym powierzchni przed malowaniem proszkowym, specjalistów ds. sprzedaży (doradcy techniczni, przedstawiciele handlowi) reprezentujących producentów i dystrybutorów farb proszkowych – mówi dr hab. Barbara Pilch-Pitera, kierownik studiów. 

  Wykładowcy
  Doświadczeni praktycy z przemysłu farb i lakierów proszkowych, specjaliści z instytutów badawczych, naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej.

  Cel studiów
  Przygotowanie merytoryczne słuchaczy do pracy w przedsiębiorstwach oraz jednostkach badawczych zajmujących się zabezpieczaniem powierzchni przed korozją, produkcją surowców do farb proszkowych, wytwarzaniem farb proszkowych, malowaniem proszkowym, prowadzeniem badań w zakresie farb proszkowych.

  Sylwetka absolwenta
  Absolwent studiów podyplomowych uzyska praktyczną, podbudowaną teoretycznie wiedzę z zakresu najnowszych technologii farb i lakierów proszkowych, niezbędną podczas pracy w jednostkach badawczych lub przemyśle farb proszkowych oraz branżach pokrewnych. Oprócz wiedzy teoretycznej uzupełni swoje umiejętności praktyczne o techniki przygotowania różnego rodzaju podłoży pod malowanie proszkowe, technologie wytwarzania surowców, recepturowanie farb, metody oceny jakości farb i powłok, a także o rozwiązywanie problemów podczas malowania proszkowego. 

  Plan i program studiów podyplomowych 
  Forma studiów: niestacjonarne 
  Czas trwania: 2 semestry
  Sumaryczna liczba godzin: 233 godz. 

  Ramowe treści kształcenia 
  Kompletne informacje dla poszczególnych modułów uwzględniające: nazwę przedmiotu, liczbę godzin zajęć dydaktycznych z podziałem na formy zajęć, liczbę punktów ECTS, efekty kształcenia w formie tabeli odniesień do efektów obszarowych, sposoby weryfikowania efektów kształcenia, treści kształcenia, wykaz literatury podstawowej i uzupełniającej są dostępne systemie w KRK pod adresem: https://wch.prz.edu.pl/kierunki-studiow/studia-podyplomowe/plany-studiow.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 2
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 3(119)/2019

  do góry strony