• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 2(100)/2016

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia

  ponad rok temu  15.03.2016, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  To będzie już czwarte spotkanie specjalistów z branży automotive w ramach konferencji

  To będzie już czwarte spotkanie specjalistów z branży automotive w ramach konferencji "Chemia i Motoryzacja".

  Już w październiku przedstawiciele przemysłu motoryzacyjnego, branży kolejowej, producenci tramwajów oraz ich podwykonawcy, dostawcy sprzętu i wyrobów chemicznych po raz kolejny spotkają się na konferencji „Chemia i Motoryzacja”. I jak corocznie będą żywo dyskutować nad wieloma ważnymi tematami oraz, co jest specjalnością konferencji, poznawać odpowiedzi na wcześniej przesłane pytania.

  Jest to wyjątkowa okazja, aby poznać opinie wielu ekspertów z kraju i z zagranicy, z różnych dziedzin oraz z wielu firm. Również ocenę kancelarii prawnej mówiącą jak należy postępować, aby ustrzec się przed ewentualną odpowiedzialnością karną wynikającą z przepisów związanych ze stosowaniem wyrobów chemicznych w przemyśle.
  A wszystko zaczęło się od dwóch filiżanek kawy. Pijąc ją wspólnie z Markiem Możdżyńskim, późniejszym organizatorem konferencji, Anetta Rzadkosz z Volvo Bus, jako pierwsza, mówiła o potrzebie zorganizowania konferencji, która obejmowałaby różnorodną tematykę, podczas której omawiane byłyby praktyczne rozwiązania dla przemysłu, a prelegentami  byliby najlepsi specjaliści z wielu dziedzin powiązanych z branżą chemiczną. Podobne zdanie mieli pytani o to pracownicy innych firm motoryzacyjnych. Jednak mimo to początki były dość skromne. Te same osoby, które mówiły o swoich potrzebach chyba nie do końca wierzyły, że uda się znaleźć prelegentów, którzy mogliby i chcieliby dzielić się swoją wiedzą z innymi. Raczej spodziewano się, iż będzie to kolejne spotkanie sprzedażowe, tylko może odrobinę bardziej urozmaicone i obejmujące większą grupę prelegentów. Początkowo nawet przesyłane propozycje tematów były więcej niż skromne. Dzisiaj wygląda to już zupełnie inaczej i do organizatorów konferencji napływa tak wiele propozycji tematycznych, że wystarczyłoby na zapełnienie całotygodniowej konferencji. A pewnie i tak nie wszystko udałoby się omówić. To pokazuje, że konferencja nie tylko spełnia swoje zadanie, ale przede wszystkim jak duże są potrzeby przemysłu, jak wiele jest jeszcze pytań, ile jeszcze można zrobić, aby poprawić jakość, zwiększyć wydajność i obniżyć koszty.

  W pierwszych konferencjach uczestniczyli głównie producenci autobusów, naczep, ram, zderzaków, lusterek, innych części zamiennych i oczywiście producenci farb oraz wyrobów chemicznych. Grupa ta jednak szybko się rozszerzyła o producentów pozostałych pojazdów, o przemysł kolejowy, tramwajowy, podwykonawców, dostawców, firmy usługowe. Uczestniczą delegacje również z innych krajów, takich jak Austria, Czechy, Niemcy, Słowacja, Turcja a nawet obserwatorzy ze Stanów Zjednoczonych i z dalekiej Australii.  Podział na poszczególne branże oraz grupy uczestników prezentują wykresy.
  Pomimo znacznego rozwoju i rozszerzenia grupy uczestników o przedstawicieli innych krajów, „Chemia i Motoryzacja” zachowuje swój charakter konferencji specjalistycznej, skoncentrowanej na konkretnych zagadnieniach powiązanych z lakiernictwem, klejami, uszczelniaczami, zabezpieczaniem antykorozyjnym, chemicznym przygotowaniem powierzchni, automatyką, wyposażeniem technicznym itp.
  Więc każdy kto chce poznać odpowiedzi na pytania nurtujące przemysł, poznać wiele nowych lub  alternatywnych rozwiązań technicznych i technologicznych powinien już zarezerwować sobie czas na 4-5 października, na wyjazd do Krakowa na konferencję „Chemia i Motoryzacja 2016”. Szczegóły i rezerwacja miejsc na stronie www.chemiaimotoryzacja.pl oraz e-mailowo na  info@chemiaimotoryzacja.pl.         

  Reprezentowane branże – udział procentowy  Redakcja

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...