• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 3(125)/2020

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  ponad rok temu  20.07.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 1 z 3

  DREMA, Furnica i Sofab łączą siły!

  Rosnące ceny materiałów, wynagrodzeń i energii oraz załamanie rynku w wyniku pandemii koronawirusa wymaga od producentów wprowadzenia istotnych zmian oraz wdrożenia wielu działań restrukturyzacyjnych w celu poszukania sposobów na poprawę rentowności i wzrostu produkcji. W obliczu tych wyzwań targi DREMA będą miejscem dyskusji i szukania rozwiązań w odpowiedzi na obecne wyzwania branży, promując jednocześnie osiągnięcia polskiego przemysłu drzewnego i meblarskiego.

  Pomimo pojawiających się oznak wyhamowania tendencji spadkowych, przemysł drzewny i meblarski znajdują się w bardzo trudnej sytuacji. Pandemia koronawirusa szczególnie dotknęła polski przemysł meblarski. W maju nastąpiło odmrożenie handlu, co powinno wpłynąć na zmniejszenie prognozowanych wcześniej spadków produkcji. Przewiduje się, że w tym roku mogą one sięgnąć 25%, co przekłada się na kilkumiliardowy spadek przychodów zakładów przemysłu meblarskiego. W wyniku załamania rynku również nastąpiło ograniczenie w liczbie zatrudnionych pracujących w tym sektorze.
  W tej sytuacji rynkowej, by wrócić na dotychczasową ścieżkę rozwoju, w wielu firmach istnieje potrzeba przeprowadzenia gruntownych zmian, w tym również technologicznych, by dostosować się do nowej rzeczywistości ekonomicznej po pandemii Covid-19.

  Wyzwania branży

  Prowadzone od wielu lat procesy transformacji w polskich firmach przemysłu drzewnego i meblarskiego obecnie wymagają przewartościowania. Na przestrzeni ostatnich kilku lat zmieniły się nie tylko zasady produkcji, ale i oczekiwania klientów w kwestii dostosowania produktów do zmieniającego się otoczenia rynkowego. Te wyznaczniki mają również istotny wpływ na organizację targów branżowych. Targi DREMA, idąc z duchem czasu, także się zmieniają! Przede wszystkim siłą wydarzenia jest wszechstronność ekspozycji. Funkcjonujące do tej pory samodzielnie Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA oraz Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB od edycji w 2020 roku stają się integralną częścią targów DREMA, zapewniając uczestnikom holistyczne zaprezentowanie rozwiązań technologicznych dla przemysłu drzewnego i meblarskiego (od surowców, materiałów i komponentów do zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń do produkcji mebli). W dniach 

  15–18 września 2020 roku w Poznaniu pod jednym, globalnie rozpoznawalnym brandem z nową nazwą – DREMA Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego, będziemy kreować przyszłość wraz z liderami rynku i renomowanymi markami.

  DREMA – światowa marka

  Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA to najważniejsze wydarzenie branżowe w Polsce i jednocześnie jedna z największych wystaw światowych dedykowanych branży obróbki drewna, obok niemieckich targów LIGNA, włoskich XYLEXPO, amerykańskich IWF Atlanta czy chińskich WMF Shanghai. Prestiż poznańskiej ekspozycji podkreśla również fakt obecności na liście 15 światowych wystaw dedykowanych przemysłowi obróbki drewna oficjalnie popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS.

  W tym roku DREMA będzie pierwszą dużą tegoroczną wystawą maszyn i narzędzi do obróbki drewna, która odbędzie w zaplanowanym terminie.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...