• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 1(135)/2022

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  ponad rok temu  25.02.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Zainspiruj się Kolorem Roku 2022 AkzoNobel

  AkzoNobel ogłasza Inspirujący Błękit (angielska nazwa  Bright Skies) Kolorem Roku 2022. Lekki, jasny odcień błękitu jest niczym powiew świeżego powietrza, którego wszyscy tak bardzo potrzebujemy. Farby i lakiery w tym kolorze w różnych rodzajach powłok będą dostępne dla wielu branż. 

  Po okresie zamknięcia i izolacji ludzie pragną swobody. Z szeroko zakrojonych badań nad globalnymi trendami, które zostały przeprowadzone przez zespół ekspertów AkzoNobel oraz międzynarodowych projektantów, wynika, że potrzebujemy otwartych przestrzeni, chcemy poczuć więź z naturą i spojrzeć na wszystko świeżym okiem.
  Wydarzenia ostatnich dwóch lat uwypukliły społeczne, ekonomiczne i środowiskowe aspekty naszego życia. Nasze priorytety uległy zmianie i skupiamy się bardziej na rodzinie, przyjaciołach, ognisku domowym i otaczającym nas świecie.
  Analiza trendów i wyników badań nad kolorami prowadzona co roku przez Global Aesthetic Center przekładana jest przez ekspertów AkzoNobel na język kolorów, produktów i inspirujących treści wizualnych.
  – Nasze biznesy Paints and Coatings wykorzystują uzyskane wyniki badań do wdrażania innowacyjnych rozwiązań, w których ważnym motywem jest modny kolor – twierdzi Michael Friede, Chief Commercial Officer Performance Coatings. – Co roku torujemy drogę do świata nieprzebranych możliwości dla naszych klientów i konsumentów, oferując im kolory i specjalistyczne powłoki przeznaczone dla różnych branż przemysłowych, w tym farb dekoracyjnych, architektury, lotnictwa, motoryzacji, elektronicznych wyrobów konsumenckich i powłok do drewna.

  Chcąc pokazać, jak Inspirujący Błękit współgra z wieloma innymi odcieniami, Global Aesthetic Center firmy AkzoNobel zaprojektowało cztery palety barw inspirowane zaciszem domowym i jego zmieniającymi się funkcjami: Kolory do Biur, Kolory do Stref Relaksu, Kolory do Pracowni i Kolory do Otwartych Przestrzeni. Palety ułatwiają wybór i łączenie stonowanych, delikatnych odcieni z radośniejszymi nutami. Dzięki nim można wydzielić strefy tematyczne w wielofunkcyjnych pomieszczeniach, wnieść do wnętrza elementy natury, stworzyć kojącą atmosferę lub zaaranżować przytulne miejsce odpoczynku.
  Ogłoszone trendy wykorzystywane są również przez biznesy: Automotive and Specialty Coatings, Coil and Extrusion Coatings, Powder Coatings i Wood Coatings. Dla branż takich, jak lotnictwo, motoryzacja, elektroniczne wyroby konsumpcyjne, metalowe meble, artykuły AGD, stolarstwo, podłogi, produkty budowlane i architektura opracowywane są indywidualne palety kolorów dostosowane do specyfiki tych rynków.        

  Heleen van Gent 
  Creative Director z Global Aesthetic Center firmy AkzoNobel

  – Inspirujący Błękit pomoże nam w nadchodzącym roku czerpać pełnymi garściami z nowych pomysłów i kształtować nową przyszłość. Ten odcień odzwierciedla bezkresne niebo znajdujące się nad nami i daje przestrzeń, żebyśmy na nowo określili rolę naszego domu, przyrody, sztuki, a także byli gotowi na nowe możliwości. Klienci pragną wyrazić siebie i przekształcić swoją przestrzeń, dlatego my, jako eksperci do spraw koloru, chcemy ich zainspirować, by dokonali bardziej świadomego wyboru barw.

  Redakcja
  redakcja@lakiernictwo.net

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...