Szukaj

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 5(121)/2019

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  9 miesięcy temu  08.10.2019, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Targi DREMA, Furnica, Sofab 2019 – kompleksowa oferta dla przemysłu drzewnego i meblarskiego

  Po czterech intensywnych dniach targi DREMA, Furnica i Sofab 2019 dobiegły końca. Udało się zorganizować wystawę na światowym poziomie, która swoim rozmachem i różnorodnością udowadnia, że przemysł drzewny i meblarski w Polsce mają się dobrze! 

  W sercu Wielkopolski swoją flagową ofertę zaprezentowało blisko 600 wystawców (w ramach targów DREMA: 490 wystawców – 400 z Polski i 90 z zagranicy; w ramach targów Furnica i Sofab: 95 wystawców – 57 z Polski i 38 z zagranicy). Efektownie zaaranżowane stoiska zajęły łącznie 28 700 mkw. (DREMA – 25 000 mkw., Furnica i Sofab – 3700 mkw. powierzchni wystawienniczej). Ekspozycja nowoczesnych maszyn, specjalistycznych urządzeń i narzędzi przyciągnęła do Poznania 15 450 zwiedzających profesjonalistów. 
  W trakcie bloku targów DREMA, Furnica, Sofab 2019, trwających od 10 do 13 września br., można było śledzić najnowsze trendy w przemyśle meblarskim oraz branży obróbki drewna. Zwiedzający odkrywali potencjał nowoczesnych rozwiązań i zgłębiali wiedzę dzięki imponującej ofercie wydarzeń towarzyszących. 

  Trzy fabryki na żywo

  Atutem targów DREMA, Furnica i Sofab jest możliwość zobaczenia maszyn w ruchu. Taką szansę, poza poszczególnymi stoiskami wystawców, stworzyły trzy przestrzenie specjalne, które na czas trwania targów zamieniły się w pokazowe fabryki, prezentując nowoczesne technologie, rozwiązania i maszyny do obróbki drewna. W ramach strefy Globalna Innowacja w Kuchni zaprezentowano kompleksowy, globalny proces projektowania i produkcji mebli na wymiar. Zainteresowani mogli dowiedzieć się, jak wszechobecna cyfryzacja wpływa na procesy produkcyjne mebli na wymiar oraz jakie stwarza możliwości rozwoju i zwiększania sprzedaży.

  Dwa ważne kongresy

  Czymże byłaby ekspozycja bez stworzenia uczestnikom możliwości podnoszenia wiedzy i prób udzielenia odpowiedzi na wiele pytań, nurtujących branżę drzewną i meblarską?
  Podczas drugiego dnia targów DREMA, Furnica i Sofab odbył się IV Ogólnopolski Kongres Meblarski „Polskie Meble – Konkurencyjna Polska” zorganizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli. Tematem przewodnim spotkania były rynki perspektywiczne, które są szansą na dalszy dynamiczny rozwój polskiej branży meblarskiej. Z kolei na dzień przed rozpoczęciem bloku wrześniowych targów z ramienia Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego zorganizowany został Kongres Koopdrew. Konferencja była poświęcona wykorzystaniu drewna jako nowoczesnego, ekologicznego i bezpiecznego materiału konstrukcyjnego. 

  Siła kobiet

  Wydarzenie „Kobiety branży meblarskiej – Bądź inspiracją, która zmienia świat” zorganizowane zostało przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli we współpracy z Grupą MTP. W spotkaniu, które miało na celu integrację kobiet pracujących w branży meblarskiej i drzewnej, wzięło udział kilkadziesiąt pań. – To pierwsza, ale na pewno nie ostatnia taka inicjatywa integrująca kobiety pracujące w branży meblowej i drzewnej – podsumowuje Aleksandra Pawlina-Janyga, która poprowadziła spotkanie. – Kobietom nie brakuje umiejętności koniecznych do pracy w tzw. męskich sektorach. Panie mają potencjał, który może być impulsem do rozwoju całej branży. Dlatego podejmujemy działania, które mają na celu wsparcie i ułatwienie kobietom budowania kariery w przemyśle drzewnym i meblarskim. 

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Na światowym poziomie
  Na światowym poziomie
  Na światowym poziomie
  Na światowym poziomie
  Na światowym poziomie
  Na światowym poziomie
  Na światowym poziomie
  Na światowym poziomie
  Na światowym poziomie
  Na światowym poziomie

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony