• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 3(143)/2023

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  18.07.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 10 minut

  Strona 5 z 5

  Artur Rabada
  Ecoline

  Korzystając z możliwości uczestnictwa w seminarium przeprowadzonym przez firmę Chemetall, chciałbym podzielić się z Państwem kilkoma istotnymi kwestiami, na które szczególnie zwróciliśmy uwagę podczas spotkania.

  Program był, bardzo obszerny i profesjonalnie przygotowany, niemniej jednak ze względu na profil działalności naszej firmy oraz stale rosnące oczekiwania naszych klientów, względem proponowanej technologii, zwróciliśmy szczególną uwagę na zagadnienia związane z redukcją kosztów lakierni i nową technologią VIANT - obróbką powierzchni, z jednoczesnym naniesieniem pierwszej powłoki podkładu. Podczas paneli dyskusyjnych eksperci w zakresie poszczególnych tematów rzeczowo przedstawiali mocne, jak i słabe strony poszczególnych procesów.

  Zaczynając od zagadnienia redukcji kosztów powinniśmy wziąć je pod uwagę jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie lakierni. Należy zweryfikować miejsce ich powstawania oraz zastanowić się w jaki sposób można je ograniczyć lub w całości wyeliminować. Warto zwrócić uwagę na koszty, które będą generowane przez lakiernię ale istotne jest strać się ograniczyć je do minimum. W opracowaniu najbardziej ekonomicznego rozwiązania będą wliczały się różne czynniki jak: zużycie energii wykorzystanej do obróbki metali – chemia niskotemperaturowa, izolacja termiczna wpływająca na zużycie energii, odzysk ciepła technologicznego, zakup odpowiednich materiałów oraz stan powierzchni, który będzie prostszy podczas obróbki, zastosowanie odpowiednich środków chłodzących do przygotowania wyrobu, konstrukcja zawiesi oraz optymalizacja procesu nanoszenia podkładu VIANT, jak również eliminacja błędów poprzez zastosowanie robotów antropomorficznych.

  Jako dostawca nowoczesnych technologii lakierowania proszkowego, firma Ecoline kładzie duży nacisk na wskazane powyżej problemy, z którymi borykają się klienci. Zastosowanie najwyższej jakości urządzeń, wielu patentów oraz 25 letnie know-how, pozwalają na dostarczenie  urządzeń personalizowanych pod konkretne wymogi jakości powłok, warunki lokalowe oraz konkretne cele, przy jednoczesnym  ograniczeniu kosztów eksploatacyjnych do minimum. Rozwiązania proponowane przez firmę Ecoline znajdujących swoich klientów, nie tylko na rynku polskim ale również zagranicą

  VIANT – nowoczesna technologia obróbki oraz nanoszenia pierwszej powłoki, to produkt z którym spotkaliśmy się po raz pierwszy podczas organizowanego co roku FORUM w Arłamowie przez firmę Ecoline – serdecznie zapraszamy również w tym roku. Rosnące oczekiwania klientów względem poprawy odporności antykorozyjnej oraz redukcja kosztów energii powoduje, że zainteresowanie tym nowatorskim rozwiązaniem stanowi świetną alternatywę dla klasycznej kataforezy KTL. Redukcja kosztów energii względem tradycyjnego KTL (pięciokrotna), krótszy proces przygotowania chemicznego, prostota zastosowania (zanurzenie), brak efektu klatki Faraday’a (pierwsza powłoka), równomierna powłoka również na ostrych krawędziach oraz badania poparte testami cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród naszych klientów. Wspólnie z firmą Chemetall prowadzimy kilka projektów z zastosowaniem technologii VIANT. Choć pojawia się jeszcze wiele pytań dotyczących tego rozwiązania, z pewnością ten produkt znajdzie na polskim rynku wielu odbiorców, którzy poszukują alternatywy dla KTL.

  W imieniu zarządu Ecoline dziękuję za możliwość uczestnictwa w seminarium Chemetall i do zobaczenia za rok.

  Grzegorz Petka
  redakcja@lakiernictwo.net

  GALERIA ZDJĘĆ

  Lakiernia może być "zielona"
  Lakiernia może być "zielona"
  Lakiernia może być "zielona"
  Lakiernia może być "zielona"
  Lakiernia może być "zielona"
  Lakiernia może być "zielona"

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...