• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 3(143)/2023

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  18.07.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 10 minut

  Strona 4 z 5

  Agnieszka Kaczmarek
  Ewa Mendel Sp. z o.o. Sp.k. 

  Dwa tematy sympozjum przykuły szczególnie moją uwagę. Jeden z nich to innowacyjna technologia antykorozyjna VIANT przedstawiona przez Rafała Kretkiewicza. Technologia VIANT, dzięki której można uzyskać na powierzchni równocześnie powłokę konwersyjną i podkład w kolorze. Proces, który gwarantuje pełną ochronę krawędzi i powierzchni wewnętrznych detali. Sądzę , że jest to dobry kierunek dla lakierni.
  Drugi temat to syntetyczne chłodziwa polimerowe do obróbki mechanicznej i tłoczenia. Byłam pod wrażeniem prezentacji panów Tomasza Rija oraz Mateusza Mujty, którzy przedstawili nowoczesną formułę chłodziw i efekty, jakie lakiernia może uzyskać przy kompleksowym zastosowaniu gamy produktowej firmy Chemetall. 
  W trakcie sympozjum poruszono także problem optymalizacji kosztów lakierni, powszechnie traktowany dość powierzchownie. Podczas panelu dyskusyjnego szczególną uwagę zwrócono na źródła kosztów w procesach lakierniczych. 

  Seminarium Chemetall Polska, powtarzające się cyklicznie, stało, jak zawsze, na wysokim poziome merytorycznym oraz organizacyjnym. 

  Kacper Geltz
  GELTZ Sp. z o.o.

  To było pierwsze spotkanie tego typu w mojej pracy zawodowej. Do tej pory sympozja Chemetallu znałem tylko z opowiadań mojego taty i dziadka, którzy od 25 lat w nich uczestniczą.
  Większość poruszanych  tematów  w trakcie paneli z jednej strony nie jest dla mnie zagadnieniem zupełnie nowym, z drugiej każe zastanowić się nad aspektami ekonomii czy skuteczności działania.
  Pokazuje to, że sympozja należy traktować jako moment, w którym możemy spojrzeć na zagadnienia stosowanej przez nas technologii z innej, nowej perspektywy, na co niekoniecznie mamy czas w trakcie codziennych zadań.
  Miło spędzony czas w kuluarach z ludźmi z branży po wykładach to zupełnie osobna wartość dodana. 

  Bartosz Jezior
  Tenneco

  Tegoroczne seminarium Chemetall Polska było doskonałą okazją do zapoznania się z nowymi trendami na rynku przygotowania powierzchni oraz nakładania powłok. Bardzo ciekawe prezentacje urozmaicono pokazami (nakładanie technologii VIANT, czy możliwość dotknięcia chłodziw polimerowych). Seminarium to nie tylko okazja do udziału w interesujących wykładach i panelach dyskusyjnych, ale przede wszystkim możliwość spotkania wielu specjalistów z branży. Wymiana doświadczeń, dyskusje o stosowanych rozwiązaniach, odświeżenie i budowanie nowych kontaktów, to jedne z ważniejszych benefitów sympozjum.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Lakiernia może być "zielona"
  Lakiernia może być "zielona"
  Lakiernia może być "zielona"
  Lakiernia może być "zielona"
  Lakiernia może być "zielona"
  Lakiernia może być "zielona"

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...