• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 1(117)/2019

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia

  ponad rok temu  05.03.2019, ~ Administrator   

  Jedna z prezentacji podczas X Seminarium Spektrochemu.

  Jedna z prezentacji podczas X Seminarium Spektrochemu.

  Konferencja dla specjalistów branży farb i lakierów

  Jak co roku pod koniec listopada Czeladź zmienia się polską stolicę technologii farb i lakierów. Ostatnia edycja Seminarium Spektrochemu była wyjątkowa, bo jubileuszowa. Dziesiąta edycja konferencji dla specjalistów branży farb i lakierów zgromadziła ponad 100 technologów działów R&D przemysłu farb, lakierów i tynków dyspersyjnych. 

  Dziesiąte seminarium organizowane przez Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Farb, Klejów i Polimerów Spektrochem – laboratorium formulacji i badań farb i lakierów rozpoczęło się imprezą integracyjną. Uroczysta kolacja, dyskoteka, kasyno oraz występ Marcina Dańca – takie atrakcje czekały na uczestników, którzy bawili się do wczesnych godzin porannych. 
  Kolejnego dnia odbyła się oficjalna część konferencyjna. Każdy z uczestników został powitany kieliszkiem włoskiego prosecco – jak na jubileusz przystało. Specjaliści branży farb i lakierów wygłosili prezentacje, z czego większość wykładów została przygotowana przez organizatora – laboratorium badawcze Spektrochem. Dr inż. Artur Pałasz, specjalista formulacji farb dyspersyjnych, zaprezentował wyniki badań przeprowadzonych w Spektrochemie na temat m.in. wpływu obróbki powierzchniowej bieli tytanowej na właściwości użytkowe powłok farb fasadowych oraz emalii na drewno, wpływu koalescentów w emaliach do malowania stolarki okiennej, znaczenia napełniaczy funkcyjnych w formulacjach farb dyspersyjnych fasadowych oraz do malowania wnętrz, jak również rozróżnienia efektywności działania dodatków przedłużających czas otwarty w farbach dyspersyjnych. 
  Pozostałe prezentacje należały do partnerów Spektrochemu. Fabio Chiozza i Antonietta Schiró z firmy Vinavil (Włochy) – producenta dyspersji polimerów, wygłosili prezentacje na temat nowych dyspersji polimerów opracowanych we współpracy z laboratorium Spektrochemu, Christian Ross z CFF (Niemcy) opowiedział o znaczeniu włókien w farbach i tynkach dyspersyjnych, Krzysztof Wójcik (3M) przedstawił wyniki badań farb z mikrosferami szklanymi zastosowanymi w powłokach odbijających ciepło słoneczne, Magdalena Jabłońska (Polskie Centrum Badań i Certyfikacji) przedstawiła kryteria stawiane farbom i lakierom celem uzyskania certyfikatu Eco-label, a na koniec Colin Wakeford (X-Rite, Wielka Brytania) opowiedział o nowym oprogramowaniu i spektrofotometrach pomocnych przy formułowaniu receptur kolorów w przemyśle farb i lakierów. 
  Dziesiąta edycja podsumowała rok działalności badawczej Spektrochemu. Poprzez wykłady bazujące w 100% na wynikach badań opracowanych w laboratorium formulacji ośrodka Spektrochem przekazane zostało wiele cennej wiedzy, co potwierdziły wypowiedzi uczestników. 
  Kolejne 11. Seminarium Spektrochemu zaplanowane zostało na 14 listopada 2019 r. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za współtworzenie tego wydarzenia i zapraszają na kolejne.                  

  Redakcja

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony