Szukaj

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 6(116)/2018

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia

  5 miesięcy temu  02.01.2019, ~ Administrator   

  Jubileusz firmy CHIMIREC był okazją dla gości do zwiedzenia zakładu w Rembertowie.

  Jubileusz firmy CHIMIREC był okazją dla gości do zwiedzenia zakładu w Rembertowie.

  Strona 1 z 2

  Jubileusze Grupy CHIMIREC, eksperta branży zagospodarowania odpadów niebezpiecznych, w tym lakierniczych

  Rok 2018 jest wyjątkowy dla Grupy CHIMIREC oraz jej polskiego oddziału. Z okazji 60 urodzin, w różnych zakładach firmy, są organizowane wydarzenia jubileuszowe. Spotkanie w Chimirec Polska zwieńczyło cykl imprez dla klientów, partnerów i pracowników firmy, które wiosną w Dugny we Francji zainicjował prezes grupy. Uroczyste obchody jubileuszu 60-lecia istnienia Grupy CHIMIREC, połączone z 15-leciem działalności w Polsce, odbyły się także niedawno w Warszawie. 

  CHIMIREC jest ekspertem w branży zagospodarowania odpadów niebezpiecznych pochodzących z wszystkich sektorów przemysłu. Firma odbiera, transportuje, sortuje i przygotowuje do odzysku lub unieszkodliwienia odpady m.in. z takich branż, jak: motoryzacyjna, transportowa, lotnicza, energetyczna, budownicza, chemiczna, lakiernicza. 
  Szczególnie w ostatnim czasie, gdy kwestia składowania i utylizacji odpadów wzbudza wiele kontrowersji, firma chce zwrócić uwagę na najlepsze praktyki na przykładzie zakładu zlokalizowanego w podwarszawskim Rembertowie. Innowacyjne i bezpieczne technologie: transportu, przetwarzania i magazynowania odpadów niebezpiecznych są wizytówką firmy. Obchody 60-lecia Grupy CHIMIREC oraz 15 rocznicy uruchomienia działalności w Polsce były doskonałą okazją do zwiedzenia wyjątkowego w tej branży zakładu. 
  Strategia CHIMIREC opiera się na fundamentalnych wartościach ochrony środowiska oraz zróżnicowanego rozwoju. Dlatego hasłem przewodnim obchodów 60-lecia zostało symboliczne pojęcie „trwałego zaangażowania”, które oznacza, że wspólne wartości, realizowane projekty oraz ludzie tworzą fundamenty dalszego rozwoju grupy. Obchody jubileuszu podkreślają dotychczasowe osiągnięcia i wyrażają wolę ciągłego podążania za najwyższą jakością i standardami w ochronie środowiska. 
  – Nasza historia jest warta opowiedzenia i świętowania w towarzystwie naszych klientów, wraz z wszystkimi ekipami CHIMIREC, tymi wcześniejszymi, jak również obecnymi – powiedział podczas spotkania w Rembertowie Jean Fixot, prezes Grupy CHIMIREC. 

  Wczoraj i dziś

  Od powstania firmy w 1958 roku przepisy prawa nieustannie się zmieniały, zgodnie z coraz większą świadomością społeczną co do wagi ochrony środowiska. W tym kontekście wszystkie zakłady Grupy CHIMIREC podlegały stałej modernizacji i dostosowaniu do nowych wymogów. Dzisiaj firma jest ważnym elementem sektora gospodarowania odpadami, elastycznie dostosowując się do potrzeb klientów poprzez dywersyfikację swoich usług: od zbierania odpadów, poprzez przetwarzanie i odzysk, na produkcji paliw alternatywnych kończąc. 

  Polska – pierwsza inwestycja poza Francją

  Proces rozwoju międzynarodowego został zainicjowany w 2013 roku poprzez pierwszą inwestycję w Rembertowie. W 2007 roku zadecydowano o budowie nowego zakładu, który oficjalnie rozpoczął działalność w 2012 roku. Od początku specjalizuje się on w zbiórce niebezpiecznych odpadów przemysłowych. W 2014 roku firma otworzyła w Polsce kolejną lokalizację – w Łodzi. Polskie oddziały, bazując na francuskich standardach i doświadczeniu, od początku spełniały wszystkie najsurowsze normy i wymogi bezpieczeństwa. 

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony