Szukaj

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 5(115)/2018

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  6 miesięcy temu  01.11.2018, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Ekspozycja nowoczesnych technologii, maszyn i narzędzi dla branży drzewnej i meblarskiej

  Edycja 2018 Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA zakończyła się ogromnym sukcesem. Profesjonalnie przygotowana ekspozycja nowoczesnych technologii, maszyn i narzędzi dla branży drzewnej i meblarskiej, jak również wiele wydarzeń towarzyszących przyciągnęły do Poznania ogromną liczbę specjalistów z sektora obróbki drewna. Zdecydowanie na większości stoisk można było usłyszeć: to były bardzo udane targi!

  Blisko 500 wystawców związanych z przemysłem drzewnym i meblarskim w ramach bloku targów DREMA, Furnica i Sofab zaprezentowało łącznie w dziewięciu pawilonach rozwiązania dedykowane obróbce drewna, dla przemysłu meblarskiego i tartacznego oraz energii z drewna. Ich uzupełnieniem były maszyny do rozkroju i szycia tkanin, komponenty do produkcji mebli oraz akcesoria meblowe, jak również kleje i lakiery. Osobną przestrzeń stanowił Pawilon Promocji Drewna – wyjątkowa powierzchnia do kreowania i rozwoju biznesu związanego z obróbką drewna oraz pokazania potencjału drzemiącego w surowcu drzewnym. Tegoroczną ekspozycję przez cztery dni odwiedziło 16 600 profesjonalistów z branży drzewnej i meblarskiej.

  Silna marka

  Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2018, Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA i Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB to najbardziej wyczekiwane spotkanie branży drzewnej i meblarskiej w Polsce i jednocześnie największe w Europie Środowo-Wschodniej centrum zaopatrzenia dla producentów mebli. Tłumy specjalistów, którzy w pawilonach ekspozycyjnych poszukiwali nowoczesnych rozwiązań, maszyn i narzędzi oraz setki rozmów biznesowych potwierdziły dobrą kondycję sektora produkcji mebli, jak i potrzebę organizacji  samych targów.

  Przemysł 4.0

  Tegoroczna ekspozycja targów DREMA koncentrowała się wokół idei Przemysłu 4.0. Duży nacisk położony był na digitalizację, robotyzację i automatyzację procesów technologicznych oraz ścisłą współpracę człowieka z maszyną. Wystawcy pokazali technologie jutra i rozwiązania na miarę czwartej rewolucji przemysłowej. Zmiany w branży drzewnej i meblarskiej nadciągają  wielkimi krokami i wymagają inwestycji w odpowiednie innowacje, a inspiracji i dobrych praktyk związanych z sektorem drzewnym i meblarskim można szukać tylko w Poznaniu podczas bloku targów DREMA, FURNICA I SOFAB 2018.

  Wydarzenia specjalne

  Każdy, kto pojawił się w dniach 11–14 września 2018 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, był pod ogromnym wrażeniem, zarówno ekspozycji wystawienniczej, jak i oferty wydarzeń towarzyszących, w tym konferencji, pokazów i stref specjalnych. Zwiedzający mogli zapoznać się z 16 produktami uhonorowanymi Złotym Medalem MTP oraz obejrzeć wiele nowości rynkowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się strefy: DREMA Tools, DREMA Design, DREMA Dzieciom, warsztaty produkcji mebli skrzyniowych i tapicerowanych InfoTEC Workshop, seminarium Państwowej Inspekcji Pracy „Włącz bezpieczeństwo przy obróbce drewna”, konferencja „Biomasa w przemyśle drzewnym”, prelekcje „Przemysł drzewny i meblarski – bezpieczny park maszynowy w kontekście obowiązującej Dyrektywy Maszynowej oraz idei Przemysłu 4.0”, Poligon Umiejętności Lakierniczych współorganizowany przez naszą redakcję, spotkania kooperacyjne B2B Wood Meetings, Ogólnopolski Kongres Meblarski POLSKIE MEBLE – KONKURENCYJNA POLSKA pt. „Globalne standardy – globalna konkurencja”, Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ oraz eksponaty w ramach konkursów Wyczarowane z Drewna i Starcie Mistrzów. Przez cały czas trwania targów prężnie działały Strefa Wiedzy Drewno.pl, Strefa Parkietu, jak również Pawilon Promocji Drewna. 
  Punktem programu, który przyciągnął zdecydowanie największą uwagę uczestników targów DREMA 2018 było studio na żywo Dom i Drewno wraz z praktycznymi pokazami dla pasjonatów drewna, z którego prowadzona była transmisja z użyciem narzędzi marketingowych: kanału na YouTube DremaTV oraz wydarzenia na portalu Facebook: DREMA i DremaSilesia – targi dla branży drzewnej i meblarskiej.       

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  DREMA 2018 – nowy wymiar targów
  DREMA 2018 – nowy wymiar targów
  DREMA 2018 – nowy wymiar targów
  DREMA 2018 – nowy wymiar targów
  DREMA 2018 – nowy wymiar targów
  DREMA 2018 – nowy wymiar targów
  DREMA 2018 – nowy wymiar targów
  DREMA 2018 – nowy wymiar targów
  DREMA 2018 – nowy wymiar targów
  DREMA 2018 – nowy wymiar targów
  DREMA 2018 – nowy wymiar targów
  DREMA 2018 – nowy wymiar targów
  DREMA 2018 – nowy wymiar targów
  DREMA 2018 – nowy wymiar targów
  DREMA 2018 – nowy wymiar targów
  DREMA 2018 – nowy wymiar targów

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony