Szukaj

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 1(117)/2019

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia

  9 miesięcy temu  05.03.2019, ~ Administrator   

  Nowy wizerunek Międzynarodowych Targów Poznańskich 

  Miniony rok był okresem wyjątkowo intensywnego rozwoju w wielu obszarach działalności Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na sukces ten złożyły się m.in. zakończona w grudniu konferencja klimatyczna ONZ, rekordowe edycje targów w Poznaniu i na terenie całego kraju, a także dynamiczny rozwój spółki, która dziś odnosi sukcesy nie tylko w branży targowej, ale i outdoorowej, wydawniczej, gastronomicznej, eventowej czy aranżacji przestrzeni. 

  Rok 2018 był dla spółki bardzo intensywny. Aż 72 wydarzenia targowe w Poznaniu i na terenie całej Polski oraz około 300 konferencji, kongresów, zjazdów, koncertów i wydarzeń rozrywkowych i sportowych. Największe wydarzenia branżowe – targi Budma oraz targi ITM – przyciągają wystawców z niemalże 30 krajów na każde z nich. Bardzo dobra kondycja dopisuje targom dla pasjonatów – aby zobaczyć 60 premier samochodowych podczas Poznań Motor Show przyjechało aż 150 tys. gości w ciągu czterech dni. 
  Niewiele jest w Polsce firm z tak długą historią jak Międzynarodowe Targi Poznańskie. Trudno również o przedsiębiorstwo, które oferowałoby równie szeroki zakres usług branżowych. Dlatego w przededniu stulecia działalności na nowo firma zdefiniowała swoją tożsamość, porządkując portfel marek. Efektem ponadrocznych prac jest wprowadzenie nadrzędnej marki korporacyjnej Grupa MTP i nowy wizerunek przedsiębiorstwa.
  Przez dziesięciolecia najważniejszym i jedynym zadaniem MTP była organizacja targów w Poznaniu. Jednak ostatnie lata to czas bardzo szybkiego rozwoju działalności biznesowej i to w wielu kierunkach.
  – Międzynarodowe Targi Poznańskie prowadzą działalność na obszarze całej Polski, w tym na przykład w Warszawie, w Lublinie, na Śląsku, a nie, jak to było przez lata, tylko w Poznaniu 
  – podkreśla Przemysław Trawa, prezes zarządu. – Organizujemy wystąpienia narodowe na całym świecie, a stoiska projektowane i budowane przez nasz dział techniczny IDEA Expo promują firmy nie tylko na terenie Europy, a także na innych kontynentach. Ekspansja na nowe obszary poza Poznaniem jest zatem naturalna dla tak dynamicznie rozwijającej się firmy jak nasza. 
  Działalność firmy rozwinęła się także w zakresie oferty usług. – Międzynarodowe Targi Poznańskie przez lata kojarzyły się głównie z organizacją targów – dodaje Przemysław Trawa. 
  – Spektrum naszej oferty dzisiaj jest jednak o wiele szersze. Dziś, poza uznanymi w świecie biznesowymi imprezami targowymi, organizujemy kongresy, konferencje, wydarzenia kulturalne, sportowe, w tym megaeventy, które rocznie przyciągają ponad milion gości z całego świata. 
  IDEA Expo to zespół, który nie tylko buduje stoiska targowe, ale i specjalizuje się w aranżacji każdej przestrzeni. City Marketing oferują firmom poznańską sieć nośników reklamy zewnętrznej. Zespół Garden City to propozycja dotycząca cateringu, a także kompleks nowoczesnych restauracji. Ofertę uzupełnia wynajem powierzchni pod eventy dowolnej wielkości, jak wielofunkcyjna przestrzeń konferencyjno-widowiskowa Poznań Congress Center i Arena Poznań.
  – Rozwijamy też zupełnie nowe usługi, które przynoszą nam inne zyski, czego przykładem jest chociażby wydawanie branżowych czasopism – mówi Tomasz Kobierski, wiceprezes zarządu. – Przedsiębiorstwo jest także właścicielem firmy Nowy Adres oraz współwłaścicielem Targów Lublin. Firma bardzo intensywnie się rozwija. Jesteśmy już dzisiaj nowoczesnym przedsiębiorstwem otwartym na pojawiające się możliwości. Aktywnie walczymy o klienta oraz o biznes w całej Polsce oraz poza jej granicami. 
  By uporządkować ofertę biznesową firmy, konieczne było powołanie do życia nadrzędnej marki korporacyjnej pod nazwą Grupa MTP. 
  – Ta decyzja jest odpowiedzią na potrzeby naszych klientów – tłumaczy Elżbieta Roeske, wiceprezes zarządu. 
  – Pozwala też dopasować naszą markę do nowych obszarów działania i wyzwań stojących przed firmą w ciągu najbliższych lat. To oznacza, że powstaje marka Grupa MTP, która w sobie mieści wszystkie nasze działalności, od organizacji targów, przez konferencje, eventy, aranżację przestrzeni, reklamę zewnętrzną, po ofertę cateringową. 
  Następuje czytelny podział na Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Grupę MTP.
  Międzynarodowe Targi Poznańskie to ośrodek targowy nr 1 w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. To duma Poznania, miejsce zlokalizowane w samym jego sercu. To także najnowocześniejsze w Polsce, profesjonalnie przygotowane tereny targowe, gdzie odbywają się topowe wydarzenia branżowe, goszczące ponad 700 tysięcy odwiedzających rocznie na ponad 100 imprezach targowych.
  Grupa MTP to z kolei marka parasolowa działająca na terenie całego świata. Jej domena działania jest o wiele szersza i obejmuje nie tylko targi, ale też megaeventy, koncerty, zawody sportowe, spotkania firmowe oraz wiele usług towarzyszących, których potrzebują firmy i uczestnicy, by prowadzić biznes, promować się czy po prostu bawić. Dlatego motywem przewodnim firmy staje się hasło: Grupa MTP. Dobrze zaprojektowane wydarzenia.                

  Redakcja 
  redakcja@lakiernictwo.net

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 1(117)/2019

  do góry strony