• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2023

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 2(136)/2022

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  10 miesięcy temu  13.05.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  W samolotach Airbus 350 łuszczy się farba

  Problemy z powłokami lakierniczymi nie omijają także – wydawać by się mogło – producentów, którzy niezwykle rygorystycznie podchodzą do kwestii malowania i przestrzegania wyśrubowanych norm. Ostatnio na światło dzienne wyszedł spór pomiędzy kilkoma liniami lotniczymi a producentem samolotów Airbus dotyczący przyczepności powłok. Ostatecznie sprawa swój finał znajdzie w sądzie. 

  W listopadzie ub.r. agencja Reuters informowała, iż wiele linii lotniczych, w tym Qatar Airways, zgłosiło problemy z powłokami lakierniczymi i „wczesnym zużyciem powierzchni” odrzutowców Airbus 350. Qatar Airways uziemiły 20 ze swoich 53 samolotów A350, podobno działając na polecenie lokalnego regulatora, z powodu doniesień o „pęcherzach” i „śladach po uderzeniach” na samolotach A350.
  Początkowo spekulowano, że pustynne upały panujące w Katarze spowodowały degradację powierzchni lakieru, jednak od tego czasu co najmniej sześć innych linii lotniczych zgłosiło zastrzeżenia. Powołując się na wiadomości od linii Finnair, Cathay Pacific, Etihad, Lufthansa, British Airways i Air France (w imieniu Air Caraibes), najwcześniejsze doniesienia o problemach z lakierem na Airbusie 350 pochodzą z 2016 roku. 
  Choć Airbus i większość linii lotniczych opisuje problem jako „kosmetyczny” i niemający wpływu...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...