• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Wydarzenia

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  Budownictwo

  ponad rok temu  24.11.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Panele słoneczne w zakładzie w Garcii.

  Panele słoneczne w zakładzie w Garcii.

  W ramach planu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o połowę do 2030 r. firma AkzoNobel zamontowała ostatnio panele słoneczne w swoich dwóch zakładach znajdujących się na dwóch kontynentach.

  Dwa najnowsze projekty realizowane są w zakładach w Garcii, Meksyk oraz Barcelonie, Hiszpania. Prace związane z budową instalacji fotowoltaicznej w Garcii (łącznie 1650 paneli słonecznych) w zakładzie Industrial Coatings już dobiegły końca, natomiast w Barcelonie projekt pokrycia dachu 1600 panelami jest w trakcie realizacji.

  Są to najnowsze z serii projektów AkzoNobel dotyczących wykorzystania energii słonecznej, dzięki którym firma będzie mogła zmniejszyć zużycie prądu o 30% i ostatecznie do 2030 r. przejść na wykorzystanie 100% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w ramach swojej inicjatywy „Ludzie. Planeta. Farba.”

  – Obecnie już 33 nasze zakłady w ośmiu krajach wykorzystują energię odnawialną, w 14 z nich zamontowaliśmy panele słoneczne –

  wyjaśnia Wijnand Bruinsma, kierownik Programu Zrównoważonego Rozwoju (Program Manager for Sustainability) w AkzoNobel. – Te dwa projekty znacznie przybliżą nas do realizacji postawionych sobie celów, w tym obniżenia emisji dwutlenku węgla o 50% do 2030 r.

  Instalacja fotowoltaiczna w Barcelonie, która zgodnie z planem zostanie ukończona do końca stycznia przyszłego roku, zapewni energię odpowiadającą 15% całkowitego zużycia energii w zakładzie. Będzie to już trzecia taka instalacja fotowoltaiczna AkzoNobel w Hiszpanii, obok tych w Valifranca i Vallirana.

  Panele fotowoltaiczne w Garcii o łącznej powierzchni 5300 mkw. zaspokoją 82% zapotrzebowania na energię. Dzięki temu zakład będzie niemalże samowystarczalny, a docelowo będzie produkował więcej prądu niż sam zużywa.

  – Z przyjemnością obserwujemy postępy tego projektu – mówi Juan Francisco Garcia, Kierownik zakładu w Garcii. – Dzięki takim inicjatywom Meksyk dołoży swoją cegiełkę do realizacji ambicji firmy, by osiągnąć neutralność w zakresie emisji dwutlenku węgla i korzystać w 100% z energii odnawialnej. Jest to zgodne z naszym podejściem „Ludzie. Planeta. Farba”, a w tych trudnych czasach jest dodatkowo widocznym przejawem optymizmu.

  Bruinsma kontynuuje: – W inicjatywie „Ludzie. Planeta. Farba” chodzi o włączanie elementów zrównoważonego rozwoju do wszystkich naszych działań. Realizacja tej inicjatywy pozwala nam nadal wnosić istotny wkład w rozwiązywanie problemów zrównoważonego rozwoju, z którymi boryka się nasza firma, klienci i całe społeczeństwo. Przekształcając nasze ambicje w działania, możemy przysłużyć się społeczeństwu i wciąż być firmą stawianą za wzór w naszej branży.

  Obecnie AkzoNobel pozyskuje 100% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w ośmiu krajach: Belgii, Brazylii, Kolumbii, Estonii, Irlandii, Holandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

  Więcej informacji na temat podejścia spółki do zrównoważonego rozwoju, noszącego nazwę Ludzie. Planeta. Farba. znajduje się na stronie internetowej: https://www.akzonobel.com/en/our-sustainability-story

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...