• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 6(134)/2021

  Aktualności i przegląd rynku

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  03.01.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Zakład AGTOS w Koninie.

  Zakład AGTOS w Koninie.

  Strona 1 z 3

  W zakresie technologii obróbki strumieniowo-ściernej z wirnikiem rzutowym

  AGTOS – jeden z czołowych producentów oczyszczarek strumieniowo-ściernych z wirnikiem rzutowym – kończy 20 lat. to powód do krótkiego spojrzenia wstecz i perspektywa rozwoju technologii obróbki strumieniowo-ściernej w przyszłości.

  Zespół założycielski AGTOS rozpoczął działalność w 2001 roku jednocześnie od dwóch zakładów. Maszyny są projektowane od pierwszego dnia w Emsdetten koło Münster (Niemcy). Produkcja natomiast odbywa się w zakładzie w Koninie (Polska). Już pierwsi pracownicy mogli wykorzystać wieloletnie doświadczenie w technice obróbki strumieniowo-ściernej. Doszli do tego koledzy z nowymi impulsami i pomysłami. I tak innowacyjne przedsiębiorstwo szybko przekształciło się w uznanego na całym świecie, niezawodnego partnera we wszystkich obszarach technologii obróbki strumieniowo-ściernej. Obejmuje to oczywiście nowe oczyszczarki strumieniowo-ścierne. Wszystkie popularne typy, takie jak oczyszczarki strumieniowo-ścierne z taśmą nieckową, oczyszczarki z transportem podwieszonym, oczyszczarki z przenośnikiem rolkowym i oczyszczarki z taśmą drucianą, są częścią asortymentu produktów. Ale od początku istnienia firmy dobrze zaspokojono również klientów ze specjalnymi życzeniami i wymaganiami. I tak maszyny są dostosowywane do wymagań pod względem wymiarów i transportu obrabianych elementów. Niezmienna pozostaje wysoka jakość obrabianych powierzchni oraz ekonomiczność maszyn. 

  Wysokiej jakości technologia turbin
  Opracowane we własnym zakresie i opatentowane wirniki rzutowe w wysoko wydajnych turbinach, które stanowią serce każdej oczyszczarki strumieniowo-ściernej AGTOS, jak dotąd spełniały również najwyższe wymagania. Jest to godne uwagi, ponieważ maszyny AGTOS są często używane do pracy w trybie trzyzmianowym. Wysoko wydajne turbiny są dostępne w dwóch rozmiarach, z dużą liczbą różnych kombinacji materiałów i poziomów wydajności. W ten sposób uzyskuje się wszystkie cele obróbki strumieniowo-ściernej: od czyszczenia do gratowania, szorstkowania, zwiększania twardości powierzchni, po wykańczanie powierzchni szerokiej gamy materiałów. 

  Maszyny używane
  Nowością na ówczesnym rynku był agresywny marketing używanych oczyszczarek strumieniowo-ściernych różnych producentów. Mając na uwadze zawsze dobro klienta, umożliwia to jak najlepsze przezwyciężanie krótkoterminowych wąskich gardeł produkcyjnych, napiętych budżetów i dłuższych czasów dostaw. Maszyny te posiadają przy tym również certyfikat CE, a także zapewnione są dostawy części zamiennych oraz serwis.

  Części zamienne i zużywające się oraz niezawodny serwis
  Ponieważ używany materiał ścierny zmienia nie tylko powierzchnie elementów obrabianych, ale także niektóre części w oczyszczarkach strumieniowo-ściernych, ważne jest, aby klienci byli dobrze zaopatrywani w odpowiednio dobre części zużywające się. W tym celu w centrali utworzono duży magazyn, dzięki czemu można również szybko uzyskać dostęp do wielu części z maszyn firm trzecich. Dobrze obsadzony, kompetentny dział serwisowy utrzymuje kontakt z klientem oraz zajmuje się doradztwem i wysyłką na całym świecie. Tutaj koordynowane są również regularne prace konserwacyjne, a doraźne wizyty serwisowe są planowane szybko i niezawodnie.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Siedziba główna AGTOS w Emsdetten.
  Aplikacja serwisowa AGTOS.
  Oczyszczarka strumieniowo-ścierna z taśmą drucianą AGTOS typu BS.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 6(134)/2021

  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne