• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła

  Normy/Prawo

  Wydanie nr: 6(134)/2021

  Artykuły branżowe

  Normy/Prawo

  9 miesięcy temu  16.12.2021, ~ Administrator   

  Strona 1 z 6

  Część 2. Procedury budowlane. Pozwolenie na budowę dla lakierni ciekłej

  Legalna organizacja lakierni ciekłej wymaga spełnienia wymagań określonych w przepisach Prawa budowlanego i przeprowadzenia jednej z dwóch procedur. Dla nowo budowanego obiektu z lakiernią wymagane jest uzyskanie decyzji administracyjnej o pozwoleniu na budowę z ujęciem w nim pomieszczenia i instalacji technicznych lakierni. Dla obiektu już istniejącego i adaptowanego pod funkcję lakierni najczęściej jest też konieczność uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, a jedynie w wyjątkowych przypadkach zgłoszenia zmiany sposobu użytkowania obiektu lub jego części. W drugiej części cyklu opisujemy realizację procedury uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę dla nowego lub adaptowanego obiektu, a w kolejnej trzeciej części opiszemy procedurę dokonania zgłoszenia zmiany sposobu użytkowania obiektu lub jego części.

  Gdy lakiernia ciekła powstać ma w nowo budowanym obiekcie sprawa wyboru procedury jest oczywista, ponieważ nowo projektowany obiekt usługowy lub przemysłowo-produkcyjny wymaga uzyskania decyzji administracyjnej pozwolenia na budowę. Pozwolenie takie nie jest „łaskawą zgodą” urzędu na przeprowadzenie inwestycji, tylko nazwą decyzji administracyjnej wydawanej na wniosek inwestora, gdy wszystkie wymagane przepisami warunki są spełnione, a załączniki formalne zostały dołączone do składanego wniosku. 
  Konieczność uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę jest „oczywistą oczywistością” dla nowo budowanego obiektu. Pewnym zaskoczeniem jest jednak konieczność uzyskania pozwolenia na budowę dla lakierni, która powstać ma w istniejącym i funkcjonującym budynku w ramach adaptacji na ten cel jednego z pomieszczeń. Taka informacja dotyka najbardziej tych inwestorów, którzy zamierzają zorganizować lakiernię w jednym z...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...