
Część 2. Procedury budowlane. Pozwolenie na budowę dla lakierni ciekłej
Legalna organizacja lakierni ciekłej wymaga spełnienia wymagań określonych w przepisach Prawa budowlanego i przeprowadzenia jednej z dwóch procedur. Dla nowo budowanego obiektu z lakiernią wymagane jest uzyskanie decyzji administracyjnej o pozwoleniu na budowę z ujęciem w nim pomieszczenia i instalacji technicznych lakierni. Dla obiektu już istniejącego i adaptowanego pod funkcję lakierni najczęściej jest też konieczność uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, a jedynie w wyjątkowych przypadkach zgłoszenia zmiany sposobu użytkowania obiektu lub jego części. W drugiej części cyklu opisujemy realizację procedury uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę dla nowego lub adaptowanego obiektu, a w kolejnej trzeciej części opiszemy procedurę dokonania zgłoszenia zmiany sposobu użytkowania obiektu lub jego części.
Gdy lakiernia ciekła powstać ma w nowo budowanym obiekcie sprawa wyboru procedury jest oczywista, ponieważ nowo projektowany obiekt usługowy lub przemysłowo-produkcyjny wymaga uzyskania decyzji administracyjnej pozwolenia na budowę. Pozwolenie takie nie jest „łaskawą zgodą” urzędu na przeprowadzenie inwestycji, tylko nazwą decyzji administracyjnej wydawanej na wniosek inwestora, gdy wszystkie wymagane przepisami warunki są spełnione, a załączniki formalne zostały dołączone do składanego wniosku.
Konieczność uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę jest „oczywistą oczywistością” dla nowo budowanego obiektu. Pewnym zaskoczeniem jest jednak konieczność uzyskania pozwolenia na budowę dla lakierni, która powstać ma w istniejącym i funkcjonującym budynku w ramach adaptacji na ten cel jednego z pomieszczeń. Taka informacja dotyka najbardziej tych inwestorów, którzy zamierzają zorganizować lakiernię w jednym z...
Treść dostępna tylko dla prenumeratorów
Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość
Zaloguj się
Zaloguj się do konta użytkownika.
Komentarze (0)