• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

  Galwanotechnika

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Galwanotechnika

  12 miesięcy temu  29.06.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Międzynarodowy producent powłok PPG podpisał umowę o współpracy z Satys, francuską grupą przemysłową działającą w branży lotniczej i zajmującą się uszczelnianiem, malowaniem i obróbką powierzchniową komponentów lotniczych. Firma dostarczy swój wodorozcieńczalny system podkładowy PPG AEROCRON™ e-coat do zakładu w Dugny.

  − Nasi klienci we Francji skorzystają z systemu PPG Aerocron, który zapewnia bardziej jednolite wykończenie części samolotu, zużywając mniej farby niż tradycyjne metody natryskowe − stwierdził Sam Millikin, globalny dyrektor ds. powłok i uszczelniaczy w dziale lotniczym PPG.

  Metalowe komponenty lotnicze zostaną zanurzone w kąpieli o pojemności 8 msześc.− największej w Europie − z bezchromowym podkładem elektroizolacyjnym i poddane działaniu prądu elektrycznego w celu nałożenia powłoki. Proces malowania przy użyciu systemu PPG Aerocron zapewnia odporność na korozję i chemikalia, spełniając standardy branżowe, a także zapewnia równomierne wykończenie powierzchni i stałą grubość powłoki, bez zacieków, spływów i zapadnięć w wyschniętej warstwie.

  Ponadto zrównoważone rozwiązanie PPG wytwarza minimalną ilość odpadów, ma niską zawartość lotnych związków organicznych (LZO) i pomaga zmniejszyć zużycie paliwa dzięki oszczędności masy wynikającej z mniejszego zużycia farby.

  − Zawsze szukamy dla naszych klientów innowacyjnych i wydajnych sposobów na poprawę naszych możliwości w zakresie malowania samolotów, a także przyczyniamy się do dekarbonizacji przemysłu lotniczego − dodał Christophe Cador, prezes i dyrektor generalny Satys.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...