• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Galwanotechnika

  Artykuły branżowe

  Urządzenia Lakiernicze

  Galwanotechnika

  Technologie Lakiernicze

  ponad rok temu  16.01.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2

  Pierwsze w Polsce Centrum Badawczo-Rozwojowe dla branży galwanicznej 

  Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe firmy Galvano-Partners w Łodzi, współfinansowane ze środków unijnych w Programie 2.1 Inteligentny Rozwój, jest pierwszym takim obiektem w branży galwanicznej, który pozwala na współtworzenie innowacyjnych produktów finalnych razem z klientami oraz przeprowadzanie testów w skali półprodukcyjnej. 

  Nowe opracowania będą mogły być wykorzystywane w technologiach własnej marki Galvano-Partners Chemicals, a także wspierać procesy partnerów zagranicznych spółki, tj. japońskiej firmy Dipsol oraz niemieckiej Umicore-Galvanotechnik, których Galvano-Partners prowadzi oficjalne przedstawicielstwo w Europie Środkowo-Wschodniej. 

  W pierwszej kolejności prace badawcze będą obejmowały opracowywanie produktów do redukowania zanieczyszczeń w procesach obróbki powierzchniowej, w szczególności na liniach do nakładania powłok funkcjonalnych – cynkowania elektrolitycznego, chromianowania, uszczelniania oraz pasywacji cynku ogniowego. Wieloletnie doświadczenie na rynku pozwoliło na określenie potrzeb w branży i nakreślenie kierunku rozwoju firmy. 

  To właśnie rozwojem firmy i portfolio produktowym podyktowana była decyzja o budowie CBR, konieczna ze względu na wejście w nową fazę wzrostu i ekspansję na rynki zagraniczne. Do tego przyczyniły się również możliwości, jakie stworzyły programy unijne oraz zacieśniająca się współpraca z siecią badawczą Łukasiewicz.

  Obrany kierunek prowadzenia prac badawczych do tworzenia unikatowych, innowacyjnych rozwiązań ma na celu podniesienie konkurencyjności firmy oraz wzmocnienie jej wizerunku, a także stworzenie nowych możliwości wejścia na rynki światowe. Dzięki temu polska spółka o piętnastoletniej tradycji i mocno ugruntowanej pozycji będzie mogła zdobyć kolejne przewagi rynkowe, szczególnie na tle obecnych fuzji korporacyjnych.
  Wyposażenie laboratorium oraz Centrum Badawczo-Rozwojowego obejmuje zaawansowane urządzenia pomiarowe, m.in. chromatograf gazowy ze spektrometrią mas, spektrometr absorpcji atomowej, spektrometr fluorescencji rentgenowskiej, mikroskop optyczny. Pozwoli to na przeprowadzanie praktycznie wszystkich możliwych i niezbędnych w procesach obróbki powierzchni analiz jakościowych i ilościowych metali oraz substancji chemicznych, a komora solna i klimatyczna pozwoli na wykonywanie badań korozyjnych według specyfikacji producentów z branż motoryzacyjnej, lotniczej i budowlanej, w tym elementów złącznych.
  Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe będzie miało również drugie zadanie. Będzie ośrodkiem testów oferowanych przez Galvano-Partners urządzeń, m.in. filtrów i pomp Siebec, prostowników Plating Electronic czy urządzeń do obróbki przed- i poprodukcyjnej Lando Mario (obecnie LM Finishing Systems). Urządzenia te poddawane będą dodatkowym, obok tych po zakończonej fazie produkcji, próbom wydajnościowym, sprawnościowym i wytrzymałościowym, a obserwacje raportowane będą producentom. To będzie udział firmy Galvano-Partners w dopracowywaniu i podnoszeniu jakości dostarczanego sprzętu galwanicznego, a w połączeniu z serwisem oferowanym w Łodzi i na miejscu instalacji będzie stanowić znaczącą wartość dodaną przy ich zakupie. 

  GALERIA ZDJĘĆ

  Ośrodek innowacyjnych technologii
  Ośrodek innowacyjnych technologii
  Ośrodek innowacyjnych technologii
  Ośrodek innowacyjnych technologii
  Ośrodek innowacyjnych technologii

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...