• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Antykorozja

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  3 miesiące temu  25.03.2022, ~ Administrator   

  Firma Cortec Corporation, specjalizująca się w zapobieganiu korozji, ogłosiła niedawno wprowadzenie na rynek nowej tymczasowej powłoki zewnętrznej na bazie biologicznej, przeznaczonej do zastosowań morskich i w warunkach wysokiej wilgotności.

  EcoAir Biobased Outdoor Coating jest gotową do użycia powłoką, dostępną w puszce w sprayu. Powłoka jest klasyfikowana jako niepalna i zapewnia ochronę antykorozyjną wielu metali, która jest stabilna temperaturowo do około 80 stopni C.

  Według Cortec, powłoka natryskowa pozostawia po sobie oleistą warstwę ochronną, która nie wysycha i zapewnia ochronę przed rdzą w zastosowaniach zewnętrznych. Po zakończeniu okresu ochrony można ją usunąć poprzez spłukanie odtłuszczaczem czyszczącym z serii VpCl-41x.

  Cortec zauważa, że powłoka może być stosowana do tymczasowej ochrony części metalowych, gdzie wymagana jest mokra powłoka inhibitora korozji, np. przy przechowywaniu rur na zadaszonych regałach zewnętrznych lub przy przenoszeniu części sprzętu do układania na morzu. Jest to również opcja dla producentów, którzy chcą natryskiwać lekką powłokę ochronną na elementy metalowe przed wysyłką lub magazynowaniem, np. części zamiennych samochodów.

  Dodatkowo, EcoAir jest sklasyfikowany jako produkt Biobased z certyfikatem USDA, który zawiera 65% zawartości biopochodnych USDA. Cortec informuje, że osiągnięto to dzięki połączeniu olejów i rozpuszczalników pochodzących z odnawialnych źródeł z formułą inhibitora korozji VpCl.

  W celu zwiększenia korzyści dla środowiska, puszki EcoAir są zasilane sprężonym powietrzem, a nie CO2 lub łatwopalnym propanem/izobutanem, z woreczkiem EcoPouch umieszczonym wewnątrz puszki ciśnieniowej zawierającej ciecz. Po usunięciu woreczka, gdy puszka jest już pusta, metal można poddać recyklingowi.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Tymczasowa ochrona antykorozyjna

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata