• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Antykorozja

  Wydanie nr: 1(141)/2023

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Kataforeza

  Motoryzacja

  ponad rok temu  28.04.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Opatentowana technologia E-Coat AquaEC Flex zdobyła nagrodę

  Opatentowana technologia AquaEC® Flex Broad Bake Electrocoat firmy Axalta Coating Systems zwyciężyła w edycji 2023 Business Intelligence Group (BIG) Innovation Award za zapewnienie trwałej ochrony antykorozyjnej i elastyczności złożonym konstrukcjom pojazdów elektrycznych.

  Doroczny program nagród biznesowych wyróżnia organizacje, produkty i profesjonalistów, którzy w innowacyjny sposób wprowadzają w życie nowe pomysły. Axalta i kilka innych firm z całego świata zgłosiło swoje najnowsze technologie do rozpatrzenia. Nominacje zostały ocenione przez wybraną grupę liderów biznesu i kadry kierowniczej.
  − Axalta jest dumna z uzyskania tej nagrody, która stanowi kolejny dowód na naszą ciągłą innowacyjność i wydajność naszych produktów − skomentował Robert Roop, Chief Technology Officer firmy Axalta. − Nieustannie wprowadzamy innowacje dla naszych klientów. Zwiększony popyt na pojazdy elektryczne spowodował potrzebę stworzenia bardziej trwałego lakieru typu e-coat, który nakłada się z jednolitą grubością na skomplikowane konstrukcje pojazdów, zachowując jednocześnie wydajność produkcji. Nasza innowacja zapewnia, że krytyczne części, które przenoszą i chronią pakiety akumulatorów, są utwardzane termicznie z resztą ramy nadwozia, umożliwiając producentom samochodów współprodukcję pojazdów elektrycznych i spalinowych na tej samej linii produkcyjnej. 

  Oprócz zaawansowanych właściwości utwardzania, AquaEC Flex umożliwia poprawę wyglądu, lepszą ochronę antykorozyjną krawędzi i zwiększoną elastyczność, dzięki czemu powłoka może zapewnić wyjątkową ochronę w złożonych projektach ram karoserii pojazdów elektrycznych, które są narażone na zmiany temperatury i wilgotności. 

  Zapewnia również potencjalną oszczędność energii w standardowych samochodach z silnikami spalinowymi, ponieważ jest zbudowana z chemii nowej generacji, która oferuje kilka korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju w porównaniu z technologią poprzedniej generacji, w tym 60% niższą emisję lotnych związków organicznych i 15% mniejsze zużycie energii.
  − Innowacja jest kluczowa dla biznesu w dzisiejszym społeczeństwie. Jesteśmy zachwyceni, że możemy uhonorować firmę Axalta, ponieważ daje przykład i poprawia życie tak wielu osób − podsumowała Maria Jimenez, dyrektor operacyjny Business Intelligence Group. 

  Redakcja
  redakcja@lakiernictwo.net

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...