• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Antykorozja

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  20.07.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Greenkote, dostawca zaawansowanych powłok antykorozyjnych do metalu, ogłosił znaczący postęp w swojej linii zabezpieczeń antykorozyjnych. Nowa, opatentowana powłoka Greenkote G5k zapewnia minimum 5000 godzin ochrony antykorozyjnej w testach w mgle solnej dla metali, dzięki czemu spełnia wymagania specyfikacji ASTM B117.

  – Dzięki G5k podnosimy poprzeczkę w dziedzinie powłok antykorozyjnych" - powiedział Mark Gore, dyrektor generalny Greenkote. – Greenkote stał się synonimem ochrony metalu przed korozją w odniesieniu do szerokiego zakresu potrzeb. Obecnie, G5k to nowy, najwyższy poziom wśród wysokowydajnych powłok Greenkote – brak czerwonej rdzy po 5 000 godzin standardowych testów korozyjnych przeprowadzonych przez uznane laboratorium przemysłowe. Ten poziom wydajności jest przeznaczony do najbardziej wymagających zastosowań antykorozyjnych, w tym w środowiskach morskich i przybrzeżnych, a także w wielu zastosowaniach motoryzacyjnych i przemysłowych, w których części metalowe są narażone na długotrwałe działanie wilgoci lub ostrych środków chemicznych. W tego typu zastosowaniach G5k może znacznie wydłużyć żywotność i obniżyć koszty konserwacji i wymiany.

  – Należy pamiętać, że G5k oferuje również wszystkie inne zalety technologii Greenkote – dodaje Nick Hagglund. – Powłoki Greenkote nie są nanoszone wyłącznie na powierzchnię, lecz wnikają w głąb metalu. Zapewnia to doskonałą przyczepność, dłuższą żywotność i bardziej jednorodne pokrycie, co umożliwia ich stosowanie na elementach o złożonej geometrii, takich jak małe elementy gwintowane.

  Hagglund zauważył, że Greenkote eliminuje również zjawisko kruchości wodorowej, które jest nieodłącznym zjawiskiem w przypadku wielu tradycyjnych powłok antykorozyjnych. Ponadto w ramach procesu powlekania powłokami Greenkote nie stosuje się żadnych niebezpiecznych substancji chemicznych ani nie wytwarza żadnych toksycznych produktów ubocznych, dzięki czemu jest to metoda wyjątkowo przyjazna dla środowiska, zgodna z dyrektywą RoHS i wolna od ograniczeń środowiskowych. Z tych powodów powłoki Greenkote zastępują wiele starszych procesów antykorozyjnych, takich jak galwanizacja, powlekanie na gorąco, szorstkowanie i płatkowanie metalu.

  Specyfikacja ASTM B117 jest standardem przemysłowym dla przyspieszonych badań odporności na korozję metali i metali powleczonych w środowisku mgły solnej powodującej korozję w czasie.

  Greenkote z siedzibą w Brook Park, Ohio, (niedaleko Cleveland) stał się znany jako jeden z najbardziej zaawansowanych i innowacyjnych światowych producentów technologii powłok metalowych, posiadający znaczące patenty w dziedzinie ochrony antykorozyjnej.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...