• Reklama
  A1 multichem 21.11-31.01 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.01 - 31.12 Julian

  Antykorozja

  Wydanie nr: 3(137)/2022

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  6 miesięcy temu  26.07.2022, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Axalta rozpoczyna europejski cykl wydarzeń promujących szeroką ofertę rozwiązań antykorozyjnych

  Firma Axalta, globalny dostawca farb ciekłych i proszkowych, rozpoczęła serię europejskich prezentacji nowych rozwiązań antykorozyjnych dla każdego możliwego zastosowania, stając się w ten sposób jedynym dostawcą oferującym pełen asortyment rozwiązań w zakresie farb termoplastycznych, termoutwardzalnych i ciekłych. Najnowsze rozwiązania antykorozyjne wykorzystują dostępne technologie w celu wzbogacenia istniejącej gamy przyjaznych dla środowiska produktów oferowanych przez firmę Axalta. 

  Inauguracja prezentacji serii odbyła się we Francji w Lyonie, na Parc Olympique Lyonnais, gdzie wybrana grupa klientów, dziennikarzy i osób powiązanych z branżą mogła zapoznać się z najnowszymi, przełomowymi rozwiązaniami antykorozyjnymi, które obejmują:

  • Podkład Alesta® ZeroZinc Uniprime – uniwersalny podkład, który umożliwia stosowanie jednego podkładu na każdym podłożu;
  • Abcite® 2060 – jednowarstwowe rozwiązanie antykorozyjne aplikowane za pomocą natrysku płomieniowego;
  • AquaEC™ 3500 EP – najnowsza generacja farb kataforetycznych, które nie zawierają związków cyny i zapewniają znakomitą ochronę przed korozją zwłaszcza na ostrych krawędziach;
  • Podkład Plascoat® PPA 742 – jednowarstwowa powłoka termoplastyczna, która może być używana jako podkład i została specjalnie zaprojektowana z myślą o pokryciu farbą Alesta® jako warstwą nawierzchniową.

  Te najnowsze produkty powstały w oparciu o sukces istniejącej oferty powłok antykorozyjnych, która obejmuje pełną gamę rozwiązań w ramach serii Abcite®, Plascoat®, Alesta® ZeroZinc i AquaEC™ w celu uwzględnienia rosnącej różnorodności wymogów antykorozyjnych. 
  – Ta zapowiedź to przełomowy moment w branży produktów antykorozyjnych – skomentował Pascal Nicard, Senior Global Technology Manager Axalta. – Widzimy, że potrzeby klientów cały czas się zmieniają i opracowaliśmy przyjazną dla środowiska i kompleksową ofertę produktów antykorozyjnych, która jest w stanie zaspokoić potrzeby każdego projektu, nawet w skrajnie trudnych warunkach. Korzystając ze 150 lat doświadczenia w zakresie powłok przemysłowych oraz informacji zwrotnych uzyskanych od naszych klientów na całym świecie, jesteśmy jedyną firmą, która jest w stanie zapewnić pełną gamę produktów ochronnych, dzięki naszej ofercie rozwiązań antykorozyjnych w postaci farb termoplastycznych, termoutwardzalnych i ciekłych, które są w pełni zgodne z regulacjami międzynarodowymi.

  Gościom wydarzenia przedstawiono pełen pakiet narzędzi cyfrowych firmy Axalta oraz materiałów edukacyjnych, których celem jest zapewnienie najpewniejszej i najprostszej drogi do optymalnych wyników w zakresie powłok. Przekazując klientom pełne informacje dotyczące aspektów technicznych produktów oferowanych przez Axalta, firma maksymalnie ułatwia proces rozpoznania i zastosowania możliwie jak najlepszych rozwiązań.
  – Naszym celem jest bycie partnerem naszych klientów w całym procesie stosowania produktów antykorozyjnych, pomaganie im w wyborze najlepszej powłoki dla danej powierzchni, przekazując im narzędzia i wiedzę niezbędne do osiągnięcia sukcesu – dodał Pascal Nicard. – Wierzymy, że proces ten można maksymalnie ułatwić i zobowiązujemy się do wspierania naszych klientów poprzez zapewnienie materiałów edukacyjnych, programów szkoleniowych oraz dedykowanej pomocy technicznej. W ten sposób umożliwiamy klientom korzystanie z naszych produktów w sposób zapewniający osiągnięcie maksymalnej produktywności, wydajności i jakości.
  Podczas wydarzenia podkreślono również znaczenie zrównoważonego rozwoju w kontekście produktów antykorozyjnych. Rosnące znaczenie kwestii związanych z ochroną środowiska odegrało istotną rolę w procesie projektowania najnowszych rozwiązań antykorozyjnych, z których wszystkie posiadają certyfikację ISO 12944-6/9 i zapewniają wyjątkowe parametry użytkowe i estetyczne bez konieczności korzystania z rozpuszczalników.
  – Znaczenie spełnienia wymogów rynku w zakresie zrównoważonego rozwoju jest nie do przecenienia i wierzymy, że nasze rozwiązania mogą odegrać znaczącą rolę w ochronie planety i jej zasobów poprzez wydłużenie okresu eksploatacji powierzchni w wielu trudnych środowiskach – podsumował Pascal Nicard. – Zapewnienie lepszej ochrony powierzchni jest bardziej efektywne kosztowo i wydajne dla naszych klientów w perspektywie długoterminowej, eliminując konieczność wymiany materiałów i tym samym ponoszenia dodatkowych, wysokich kosztów. Skuteczne powłoki antykorozyjne nie mogą być szkodliwe dla środowiska, dlatego też nasze rozwiązania są w pełni zgodne z przepisami środowiskowymi na całym świecie, dzięki czemu klienci mogą być spokojni, że spełniają one zarówno wymogi dotyczące parametrów użytkowych jak, i kwestii środowiskowych. 

  GALERIA ZDJĘĆ

  Pełna gama produktów ochronnych
  Pełna gama produktów ochronnych
  Pełna gama produktów ochronnych
  Pełna gama produktów ochronnych
  Inauguracja prezentacji lakierniczych produktów antykorozyjnych odbyła się we Francji w Lyonie, na Parc Olympique Lyonnais.
  Inauguracja prezentacji lakierniczych produktów antykorozyjnych odbyła się we Francji w Lyonie, na Parc Olympique Lyonnais.
  Inauguracja prezentacji lakierniczych produktów antykorozyjnych odbyła się we Francji w Lyonie, na Parc Olympique Lyonnais.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...