• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Antykorozja

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  miesiąc temu  22.01.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Firma WEG opracowała innowacyjną powłokę do stosowania w środowiskach silnie korozyjnych, zapewniającą większą trwałość zasobów i zwiększającą ich żywotność nawet czterokrotnie w porównaniu z obecnymi technologiami.

  Ta technologia powlekania, która jest już testowana i wdrażana na niektórych platformach wiertniczych, zastępuje tradycyjne powłoki, upraszczając konserwację sprzętu i konstrukcji w miejscach zastosowania i zapewniając znacznie większą odporność w porównaniu z obecnie stosowanymi systemami ochronnymi.

  Pierwsze projekty konserwacji na morzu z wykorzystaniem nowej technologii są już w toku, a testy potwierdzają wydajność nowej linii sprzedawanej przez WEG pod marką WrapX. Przez dwa lata prowadzono badania i testy wydajności oraz szkolenia techniczne.

  Linia WrapX® wykorzystuje wysokowydajne powłoki elastomerowe. W przypadku konserwacji zaworów i kołnierzy, które wymagają ciągłych interwencji, produkty można łatwo usunąć i ponownie nałożyć.

  Według Rafaela Guerreiro Torezana, dyrektora zarządzającego WEG Tintas, „WrapX pozwala na uwolnienie dużych obszarów, na których zostanie naniesiony w ciągu kilku godzin, w przeciwieństwie do obecnych procesów, w których malowanie i suszenie powłok rozciąga się na kilka dni. Jest to zrównoważona technologia ze 100-proc. zawartością substancji stałych, a oprócz sektora naftowego i gazowego może być stosowana w innych środowiskach o silnej korozji, takich jak górnictwo oraz inne gałęzie ciężkiego przemysłu”.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...