• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  Antykorozja

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  11 miesięcy temu  21.06.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Największa na świecie morska farma wiatrowa wkrótce rozpocznie działalność u wybrzeży Wielkiej Brytanii, a wszystkie 165 gigantycznych turbin o mocy 8 MW będzie chronionych przed niszczącym działaniem Morza Północnego przez powłoki dostarczone przez AkzoNobel.

  Elektrownia Hornsea 2, położona około 89 km od wschodniego wybrzeża Anglii, ma zostać oddana do użytku w połowie 2022 roku. Może wyprodukować ponad 1,3 gigawata energii, co wystarczyłoby do zasilenia ponad 1,3 miliona domów.

  Turbiny, których wysokość sięga 204 metrów, zostały pokryte powłoką Interzone 954, będącą produktem należącej do firmy marki International. Produkt ten, pierwotnie zaprojektowany z myślą o wymagającej ochronie morskich konstrukcji naftowych i gazowych, stał się obecnie rozwiązaniem stosowanym również w morskich farmach wiatrowych.

  − Fantastycznie jest brać udział w tak ambitnym projekcie o takim rozmiarze i skali − mówi Simon Parker, dyrektor działu Marine and Protective Coatings w AkzoNobel. − W miarę jak świat zmierza ku bardziej ekologicznej i zrównoważonej przyszłości, ważne jest, aby kluczowa infrastruktura nie tylko spełniała swoje zadanie, ale także była odpowiednio zabezpieczona antykorozyjnie na długi czas. Właśnie w tym zakresie Interzone 954 odgrywa tak istotną rolę. Jest to jeden z najbardziej niezawodnych produktów w branży przeznaczony do ochrony konstrukcji pracujących w najtrudniejszych warunkach. Od ponad 30 lat sprawdza się w praktyce, a obecnie ochronił już ponad 2000 morskich elektrowni wiatrowych na całym świecie.

  Właściwa ochrona turbin umożliwia ich ciągłą pracę w najbardziej wymagających lokalizacjach. Morskie farmy wiatrowe są szczególnie podatne na korozję atmosferyczną ze względu na wysoką wilgotność i zawartość chlorków w powietrzu.

  Interzone 954 charakteryzuje się wyjątkowym połączeniem właściwości, w tym doskonałą ochroną barierową, wyjątkową odpornością na ścieranie i wysoką trwałością powłoki. Jest również odporny na działanie szerokiej gamy substancji chemicznych.

  Planowany od czterech lat projekt Hornsea 2 o powierzchni 462 km kwadratowych jest kontynuacją zakończonej w 2021 r. budowy Hornsea 1 − wcześniejszego zdobywcy tytułu największej morskiej farmy wiatrowej na świecie. Jej 174 turbiny o mocy 7 MW, również pokryte powłoką AkzoNobel, już teraz dostarczają energię do około miliona domów w Wielkiej Brytanii.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...