• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Antykorozja

  Wydanie nr: 5(139)/2022

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  29 dni temu  08.11.2022, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Malowanie Golden Gate w San Francisco

  Most Golden Gate w San Francisco jest znany ze swojego wyjątkowego pomarańczowego koloru. Jego rozpiętość sięga ok. 2700 m, a przez ciągłe narażenie na działanie słonej wody z Oceanu Spokojnego wymaga regularnego malowania konstrukcji oraz konserwacji zabezpieczającej przed rdzą i korozją.

  Budowę mostu Golden Gate rozpoczęto w 1933 r., a zakończono w 1937 r., łącząc San Francisco i hrabstwo Marin w Kalifornii. 
  Od czasu ukończenia budowy stalowa konstrukcja była poddawana poważnym naprawom i ulepszeniom, w tym modernizacji w związku z trzęsieniem ziemi, wymianie pomostu w latach 80. XX wieku oraz instalacji poręczy ochronnych wzdłuż chodników. Rejon Autostrad i Transportu Mostu Golden Gate szacuje, że rocznie po moście przejeżdża około 40 milionów pojazdów.
  Pierwotne plany przedstawione przez głównego inżyniera, Josepha B. Straussa, zakładały budowę hybrydowej konstrukcji wspornikowej i podwieszanej, przy czym most podwieszany o takiej długości nigdy wcześniej nie był budowany.
  Nazwa mostu Golden Gate nie pochodzi od jego koloru, lecz od wejścia do zatoki San Francisco od strony Oceanu Spokojnego − cieśniny Golden Gate.
  W fazie projektowej niektórzy projektanci sugerowali, aby...

  Treść dostępna tylko dla prenumeratorów

  Jeśli nie masz jeszcze prenumeraty kliknij tutaj i zamów ją już dziś
  Zaloguj lub zarejestruj się, aby przeczytać całość

  Zaloguj się

  Zaloguj się do konta użytkownika.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...