• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

  Antykorozja

  Wydanie nr: 3(125)/2020

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  ponad rok temu  20.07.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 1 z 2

  Certyfikat inspektora ds. powłok antykorozyjnych FROSIO w ciągu zaledwie czterech dni – czy to możliwe? 

  Znane na całym świecie FROSIO to norweska rada doradcza ds. szkoleń i certyfikacji inspektorów powłok malarskich. Jest organizacją członkowską, opartą na najwyższych wymaganiach przemysłu stoczniowego i budownictwa offshore, założoną przez przemysł w 1986 roku. Działania te podjęto w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na wykwalifikowany i certyfikowany personel na wszystkich szczeblach zarządzania, produkcji i kontroli prac związanych z obróbką powierzchni i nakładaniem powłok ochrony antykorozyjnej. 

  Uzyskanie przez inspektora ochrony antykorozyjnej certyfikatu FROSIO jest ważnym krokiem w kierunku osiągnięcia uznawanej na całym świecie kwalifikacji. Uzyskane kwalifikacje FROSIO spełniają również wymagania IMO (Międzynarodowej Organizacji Morskiej) dotyczące inspektora ds. powłok antykorozyjnych. 
  Szkolenia inspektorów FROSIO mogą prowadzić tylko uznane przez FROSIO instytucje. Działają one ściśle według specyfikacji FROSIO i są regularnie monitorowane. SLV Duisburg jest jedyną w Niemczech instytucją edukacyjną zatwierdzoną przez FROSIO i jednocześnie jedyną, która oferuje szkolenie kandydatów na inspektorów FROSIO w języku niemieckim, angielskim, tureckim i polskim (we współpracy z SLV-GSI Polska). Tym samym SLV Duisburg wspólnie z SLV-GSI Polska, jako jedyni, prowadzą na terenie Polski kursy FROSIO w języku polskim.

  Do czego potrzebny jest inspektor powłok antykorozyjnych?  

  Powłoka lub system powłok jest jednym z kluczowych elementów konstrukcji stalowej decydującym o jej trwałości. Dłuższa trwałość konstrukcji to prawdziwa wartość dodana dla gospodarki. Według danych z 2010 roku światowe roczne straty korozyjne, w przeliczeniu na jednego mieszkańca, wynosiły 1000–1500 dolarów. 
  W przypadku źle chronionej konstrukcji prędzej czy później korozja doprowadzi do jej awarii lub zniszczenia. Dlatego właściwa ochrona antykoro­zyjna konstrukcji jest konieczna choćby z tego powodu, że jest znacznie tańsza niż późniejsza naprawa lub wymiana uszkodzonych elementów. Wysokiej jakości odpowiedni system powłok może być skuteczny przez dziesięciolecia. Wymaga to jednak stałego monitorowania procesu antykorozji – przed, w trakcie i po nałożeniu powłok. Właściwy przebieg procesu monitorowania może zapewnić tylko wysoko wykwalifikowany i kompetentny personel. Gwarancją tego są inspektorzy antykorozji posiadający certyfikat FROSIO. Są to znani i szanowani na całym świecie eksperci, którzy zajmują się procesem antykorozji, począwszy od planowania, poprzez realizację, aż po kontrole i odbiory wykonanych powłok.

  Wymagania rynków krajowego i zagranicznego w zakresie zabezpieczeń antykoro­zyjnych stale rosną. To właśnie sprawia, że monitorowanie całego procesu ochrony antykorozyjnej jest jego niezbędnym i ważnym elementem. Konieczne zatem jest zaangażowanie w proces kompetentnych inspektorów antykorozji. 

  System kształcenia inspektorów FROSIO

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...