• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2023

  Antykorozja

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  17.01.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Malezyjska firma IGL Coatings ogłosiła niedawno wprowadzenie na rynek przezroczystej powłoki antykorozyjnej wzmocnionej grafenem.

  Powłoka Ecoclear Aegis jest podobno w stanie wytrzymać i chronić przed atmosferycznymi warunkami korozyjnymi (C5), przy czym jej przezroczystość pozwala użytkownikom zidentyfikować wczesne oznaki defektów korozyjnych i podjąć prewencyjne działania naprawcze.

  Według IGL, Aegis składa się z żywicy epoksydowej, żywicy silikonowej, silanu i grafenu w „jedynym w swoim rodzaju” układzie. Połączenie tych technologii eliminuje kruchość, niską odporność na warunki atmosferyczne i chemiczne.

  – Grafen zastosowany w Aegis bardzo różni się od systemu Nanoplatelet stosowanego w naszych powłokach samochodowych. Grafen w Aegis jest zwijany w rurki tworzące nanorurki grafenowe – powiedział Keong Chun Chieh, dyrektor generalny IGL Coatings. – Nanorurki grafenowe sprawiły, że jest on lżejszy, mocniejszy i bardziej odporny na korozję. To w pełni zoptymalizowało hydrofobowość systemu i właściwości antykorozyjne.

  Te grafenowe nanorurki działają jak bariera utrudniając przenikanie wody i zapobiegając utlenianiu.

  Grafen poprawia również przyczepność i tworzenie sieci przewodzącej prąd elektryczny.

  – Jednym z kluczowych czynników dla Aegisa była jego przezroczystość – dodaje Keong. – Jest powód, dla którego większość powłok antykorozyjnych jest gruba i pigmentowana. Chcieliśmy, aby Aegis był przejrzysty – pozwalał wykryć wczesne oznaki korozji i był łatwy w aplikacji.

  Grafen podobno sprawia, że Aegis jest lżejszy, mocniejszy i bardziej wytrzymały w porównaniu z innymi rozwiązaniami przy grubości warstwy wynoszącej zaledwie 50 µm. Testy wykazały, że Aegis jest odporny na 3000 godzin w komorze solnej, czyli około 7,5 roku w środowisku morskim i 15 lat w środowisku nie morskim.

  Aegis jest wolny od metali ciężkich i toksycznych, takich jak chrom, ołów, ksylen i izocyjanian. Formuła ta jest również trwała i przyjazna dla środowiska.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...