• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia i relacje

  Wyroby Lakiernicze

  Technologie Lakiernicze

  ponad rok temu  01.04.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Trzy zwycięskie startupy globalnego konkursu Paint the Future będą mogły przyspieszyć rozwój swoich innowacyjnych rozwiązań dla branży farb i powłok. Po intensywnym trzydniowym obozie szkoleniowym zostały wybrane przez międzynarodowe jury do dalszej współpracy z AkzoNobel w zakresie zrównoważonych rozwiązań biznesowych.

  Oto zwycięzcy globalnego konkursu dla startupów Paint the Future:

  Startup Kraj Rozwiązanie
  SolCold Izrael Zrównoważona powłoka samochłodząca oparta na luminescencji antystokesowskiej
  Aerones Łotwa Robotyka do konserwacji turbin wiatrowych
  SprayVision Republika Czeska Optymalne nanoszenie farby w oparciu o dane


  - Dzięki programowi Paint the Future łączymy innowacje i zrównoważony rozwój jako kluczowe czynniki napędzające naszą działalność - mówi Thierry Vanlancker, CEO AkzoNobel. - W naszym ekosystemie współpracujemy ze startupami, dostawcami, klientami i środowiskiem akademickim nad ekscytującymi rozwiązaniami, które zapewnią bardziej zrównoważoną przyszłość.

  - Innowacje oparte na współpracy naprawdę przekształcają branżę farb i powłok - zauważa Klaas Kruithof, dyrektor ds. technologii w AkzoNobel i przewodniczący jury programu Paint the Future. - Z niecierpliwością oczekuję połączenia umiejętności tych pełnych pasji przedsiębiorców z naszą wiedzą na temat farb i powłok. Razem zapewnimy naszym klientom nowe rozwiązania, które wykraczają poza wyobraźnię.

  Wyzwania dla startupów w ramach programu Paint the Future mają na celu połączenie startupów z wiedzą i specjalistycznym doświadczeniem, aby przyspieszyć wprowadzanie ich rozwiązań w branży farb i powłok. Do ogólnoświatowej edycji konkursu, która rozpoczęła się 18 maja 2021 r., zgłoszono 245 projektów z 62 krajów. Dziesięciu finalistów zostało zaproszonych do Amsterdamu, gdzie wzięli udział w programie szkoleniowym.

  Jest to już drugie globalne wyzwanie dla startupów organizowane przez AkzoNobel, pierwsze odbyło się w 2019 r. Od tego czasu zorganizowano również regionalne konkursy w Brazylii (2020 r.), Chinach (2021 r.), a ostatnio w Indiach (2022 r.).

  Więcej informacji na temat programu Paint the Future dostępnych jest na stronie letspaintthefuture.com

  O programie Paint the Future
  Zainaugurowany w 2019 roku program Paint the Future to globalny, oparty na współpracy ekosystem innowacji AkzoNobel. Jest to śmiała inicjatywa na rzecz przyspieszania, testowania, wdrażania i skalowania pomysłów i rozwiązań dla branży farb i powłok. W ramach Paint the Future realizowany jest szereg programów mających na celu przyspieszenie innowacji. Początkowo otwarty dla startupów, wkrótce został rozszerzony o uczelnie wyższe, instytuty badawcze i dwie duże grupy dostawców. Ekosystem nadal rośnie i rozwija się w oparciu o sukcesy poszczególnych programów, stając się największym takim rozwiązaniem w branży.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...