• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Wydarzenia i relacje

  Wydanie nr: 3(95)/2015
  Strona 1 z 2
  "Zielone", czyli przyjazne środowisku naturalnemu technologie wspomagające procesy malowania przemysłowego, to główne zagadnienia, które przyświecały firmie Atotech Poland Sp. z o.o. w organizacji seminarium pod nazwą "Paint Support Technology".

  Sympozjum poświęcone chemicznemu przygotowaniu powierzchni i procesom związanym z obróbką metali  Sympozjum odbyło się w dniach 16-17 kwietnia 2015 r. w malowniczym górskim kurorcie u stóp Karkonoszy w hotelu Mercure Karpacz Resort. Celem spotkania była prezentacja aktualnych i przyszłych trendów w branży malarskiej ze szczególnym uwzględnieniem technologii zrównoważonego rozwoju. W czasie konferencji poruszano m.in. tematy: obróbkę wstępną metalu, usuwanie wadliwie położonych powłok lakierniczych z detali i zawieszek; urządzenia oraz materiały stosowane w lakierniach; technologie stosowane w przemyśle samochodowym oraz AGD; sposoby oceny jakości przygotowania powierzchni, obniżka kosztów i poprawa rentowności.

  Firma Atotech jest zaangażowana w oferowanie trwałych technologii wspomagających malowanie, które pozwalają ich posiadaczom poszerzyć wszechstronność swoich prac i możliwości, zwiększyć wydajność produkcji, obniżyć koszty, zmniejszyć brakowość, a także przyczynić się do pracy w warunkach bardziej przyjaznych dla środowiska.

  Technologie wspierające malowanie oferowane przez firmę Atotech stanowią najnowszy standard zrównoważonych, przyjaznych środowisku rozwiązań i procesów dla zakładów lakierniczych na całym świecie. Trwałość tych procesów jest na dziś najbardziej kluczowym elementem, z jakim technolodzy, kierownicy oraz właściciele zakładów lakierniczych muszą się zmagać. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, firma Atotech zainicjowała organizację sympozjum.


  1571rozwoj_002.jpg

  Uczestnicy z zainteresowaniem słuchali wystąpień.


  1571rozwoj_003.jpg

  John Kochilla z Atotech w Stanach Zjednoczonych poprowadził kilka wykładów.


  1571rozwoj_001.jpg

  Laure Vuillemin (Atotech Stany Zjednoczone) oraz Rafał Janowicz (Atotech Poland) mówili m.in. o przyjaznych środowisku procesach przygotowania powierzchni.


  Wśród prelegentów byli pracownicy centrali Atotech w Stanach Zjednoczonych. Ciekawym pomysłem było zaproszenie przedstawiciela firmy Carolina Custom Clad, który opisał praktyczne doświadczenia z korzystania produktów Atotech w procesach obróbki powierzchni. - Zanim zaczęliśmy współpracę z Atotech, uzyskiwaliśmy słabe wyniki w przygotowaniu powierzchni - mówił Chris Wright. - Musieliśmy zatem poprawić ten proces. Pierwszym etapem była zmiana środka do czyszczeniaw na Uniprep. Wcześniejszy "produkował" ogromne ilości piany, przez co wymagany był odolejacz. Poza tym, musieliśmy dwa razy w roku wymieniać kąpiele. Obecnie wystarczy zrobić to raz na cztery lata, tak mało jest szlamów. Kolejnym etapem było przejście na pokrywanie wolne od fosforanów, czyli zastosowanie środka Interlox. Przyniosło to znaczne oszczędności zarówno jeżeli chodzi o zużycie energii, jak i samych preparatów. Osiągamy te same parametry, przy niższych kosztach. Warto dodać, że nie wiązało się to z wielkimi inwestycjami na linii przygotowania powierzchni.

  Tagi: Atotech, Interlox,

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 3(95)/2015

  Reklama
  C1 - prenumerata