• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła
  Strona 3 z 3

  Zarówno Coatmaster Flex, jak i GemaConnect to najnowsze technologie, które pomagają optymalizować i zarządzać aplikacją proszkową.

  Każdy lakiernik wie, że jednym z podstawowych pomiarów w lakierni jest pomiar grubości powłoki. 

  Coatmaster Flex to innowacyjne rozwiązanie do bezdotykowego pomiaru grubości farb (zarówno proszkowych, jak i mokrych) przed oraz po utwardzeniu. Podczas warsztatów uczestnicy mają okazję poznać, jak działa i jakie niesie korzyści. A w przerwach samemu sprawdzić jego pracę w praktyce poprzez samodzielny pomiar na pomalowanych częściach.
  GemaConnect to nowości w portfolio Gema Switzerland, szwajcarskiego koncernu, który od lat zajmuje czołowe miejsce wśród dostawców urządzeń do aplikacji farb proszkowych. To nowe cyfrowe narzędzie do zarządzania produkcją, które wizualizuje, analizuje i optymalizuje proces malowania proszkowego i jest dla wszystkich firm, które chcą poprawić ogólną wydajność operacyjną, zmaksymalizować zasoby i zredukować koszty operacyjne. Podczas prelekcji pokazywane jest funkcjonowanie tego narzędzia.

  Firma TIGER Coatings prezentuje tematy:

  • „Skład farby proszkowej, co wpływa na jej cenę w dzisiejszych czasach?”.
  • „Aktualne trendy kolorystyczne. Koszt malowania proszkowego”.

  Podczas warsztatów lakierniczych przybliżona zostaje historia malowania proszkowego oraz przedstawiony jest sposób produkcji lakierów proszkowych, który różni się znacznie od wyrobu farb ciekłych. Dowiadujemy się (lub przypominamy sobie), z czego składa się farba proszkowa i co wpływa na dzisiejsze zwiększenie cen farb i z jakiego powodu to wynika.

  Dodatkowo podkreślamy, że cena samej farby nie powinna być sprawą priorytetową przy jej wyborze czy dostawcy. Pokazujemy, że są też inne parametry, które wpływają na finalny koszt malowania. 

  Są to: ciężar właściwy farby, który ma bezpośrednie przełożenie na wydajność czy ilość wymalowanych metrów kwadratowych z jednego kilograma farby, a co za tym dopiero idzie, finalny koszt wymalowania jednego metra kwadratowego. 
  Obie prezentacje przeplatają się ze sobą. Mówimy również o najczęstszych problemach powstających podczas całego procesu malowania proszkowego, które wpływają na zwiększenie jego kosztu. Bo pewne koszty są ukryte. Mogą na pierwszy rzut oka nie być kojarzone ze wzrostem zużycia farby, a docelowo wpływają na koszt polakierowanego detalu.
  TIGER Coatings, jako dostawca premium, stara się nie tylko dostarczać produkt o najwyższej jakości i produktywności, ale również rozwijać wiedzę, umiejętności oraz świadomość klientów. To ona jest kluczowa, pomaga podejmować słuszne decyzje osobom odpowiedzialnym za proces malowania proszkowego.

  Do zobaczenia na naszych warsztatach. 

  Kamila Mandziak
  www.warsztatylakiernicze.pl

  GALERIA ZDJĘĆ

  Wspieramy lokalnie, działamy globalnie
  Wspieramy lokalnie, działamy globalnie
  Wspieramy lokalnie, działamy globalnie
  Wspieramy lokalnie, działamy globalnie
  Wspieramy lokalnie, działamy globalnie

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...