• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła
  Strona 2 z 3

  Za inicjatywę i coroczną organizację odpowiedzialne są trzy firmy, których działalność świetnie się uzupełnia: Haug Chemie Polska Sp. z o.o., P.C. Systems Sp. z o.o. oraz TIGER Coatings Poland Sp. z o.o. 

  Każda z tych firm reprezentuje odrębny odcinek procesu lakierowania, które razem tworzą cały proces technologiczny kolejnych etapów występujących po sobie. Mowa tu o przygotowaniu powierzchni przed malowaniem (Haug Chemie Polska) oraz samym procesie malowania proszkowego, który bez systemu aplikacji: od ręcznego po w pełni zautomatyzowany (P.C. Systems, oficjalny dystrybutor Gema Switzerland) i farb proszkowych (TIGER) by się nie odbył.
  Firmy te mają wieloletnie doświadczenie oraz swoje know-how, które pozwala szerzej spojrzeć na cały proces malowania proszkowego i zagadnień z nim związanych. Dzięki takiej formie warsztatów mogą podzielić się swoimi doświadczeniami z ludźmi, którzy na co dzień pracują w malarniach i borykają się z problemami technicznymi. – W procesie malowania nie można patrzeć tylko na cenę farby (w przeliczeniu euro/kg), ale trzeba spojrzeć globalnie na lakiernię i weryfikować realny koszt pomalowania jednego metra kwadratowego wynikający z całego procesu (i nie tylko z kosztów chemii) – wyjaśnia Bartłomiej Wasążnik, dyrektor handlowy firmy Haug Chemie Polska Sp. z o.o.

  Co znajdziemy w tegorocznej agendzie?

  Jak co roku, jest możliwość poszerzenia swojej wiedzy, podniesienia kompetencji oraz poznania aktualnych zagadnień branży prezentowanych przez wybitnych specjalistów oraz autorytety w swojej dziedzinie. Poniżej skrót zagadnień, o których możemy usłyszeć.

  Haug Chemie przedstawia prezentacje:

  • „Preparaty chłodząco–smarujące. Kompatybilność z przygotowaniem powierzchni”.
  • „Obecne problemy w przemyśle i ich wpływ na lakierowanie przemysłowe”.

   Pierwsza z nich przybliża stosowanie chłodziw do obróbki skrawaniem i ich wpływ na procesy przygotowania powierzchni. Ten temat to szerokie spojrzenie w etapy poprzedzające te procesy. Odpowiednia technologia preparatów chłodząco–smarujących pozwala na ich optymalizację. 

  Udowadniamy, że dobrze dobrane chłodziwo oraz prawidłowo stosowane (stężenia itp.) powoduje łatwiejsze i skuteczniejsze prowadzenie technologii przygotowania powierzchni! Przecież jakość i ekonomia przygotowania powierzchni zależy także od etapów poprzedzających. 

  W prezentacji jest omawiany cały łańcuch poprzedzających procesów produkcyjnych i jego wpływ na przygotowanie powierzchni. 
  Druga z prezentacji przedstawia obecną trudną sytuację z cenami materiałów wykorzystywanych w lakierowaniu przemysłowym oraz coraz trudniejszy dostęp do nich. Pokazujemy, jaki jest wpływ tej sytuacji rynkowej na procesy chemicznego przygotowania powierzchni w lakierniach przemysłowych oraz skuteczne rozwiązania, dzięki którym jakość i ekonomia procesów zostaje zachowana. Wszystko to na przykładach naszych klientów, którzy nam zaufali, a my ich nie zawiedliśmy. 
   
  P.C. Systems przedstawia rozwiązania dla Przemysłu 4.0.:

  • „Coatmaster Flex – nowy wymiar pomiaru grubości przed i po utwardzeniu farby”.
  • „GemaConnect – wirtualny pulpit do zarządzania, analizy i optymalizacji procesu malowania”.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Wspieramy lokalnie, działamy globalnie
  Wspieramy lokalnie, działamy globalnie
  Wspieramy lokalnie, działamy globalnie
  Wspieramy lokalnie, działamy globalnie
  Wspieramy lokalnie, działamy globalnie

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...