• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2023

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia i relacje

  Antykorozja

  ponad rok temu  12.03.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Ocynkownia firmy Inter Metal w Inowrocławiu jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Na zdjęciu przygotowania do montażu wanny. Źródło: ki24.info

  Ocynkownia firmy Inter Metal w Inowrocławiu jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Na zdjęciu przygotowania do montażu wanny. Źródło: ki24.info

  Zakończyła się budowa nowoczesnej ocynkowni ogniowej należącej do spółki Inter Metal. Obiekt o powierzchni ponad 6 tys. mkw. jest wyposażony m.in. w najgłębszą wannę cynkowniczą w Europie.

  Ocynkownia ogniowa zbudowana na zlecenie firmy Inter Metal – największego producenta barier energochłonnych w Polsce – od początku miała stanowić wzór dla innych tego typu obiektów w kraju i za granicą. Budynek o powierzchni ok. 6 tys. mkw. mieści w sobie najgłębszą wannę cynkowniczą w Europie o wadze aż 61 ton. Ogromna kubatura wanny i obiektu ma umożliwić firmie cynkowanie ok. 100 tys. ton stali rocznie. Wysoka na 20 m hala została także wyposażona w nowoczesny system suwnic.

  Jak mówi Maciej Kaczalski, prezes zarządu Inter Metal Sp. z o.o., inwestycja od początku tworzona była z myślą o poprawie komfortu życia okolicznych mieszkańców. Dlatego budynek został wyposażony w izolacje akustyczne ścian oraz systemy podciśnienia zapobiegające przypadkowemu wydostaniu się zanieczyszczeń do atmosfery. Co więcej, jego otwarcie umożliwiło znaczną redukcję ruchu kołowego w okolicy. Firma nie musi już bowiem wysyłać swoich wyrobów do zewnętrznych ocynkowni w kraju i za granicą.

  Oprócz ocynkowni w skład nowego kompleksu wchodzą także trzy obiekty socjalno-biurowe oraz tereny zielone o łącznej powierzchni ponad 12 tys. mkw. Ich budowę nadzorowała firma Dekpol specjalizująca się w realizacji obiektów przemysłowych, logistycznych i handlowych o dużych kubaturach. Całość została oddana do użytku pod koniec ubiegłego roku. To jednak nie koniec: projekt przewiduje bowiem także budowę obiektu dystrybucyjno-handlowego w bezpośrednim sąsiedztwie ocynkowni.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY