• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

  Wydarzenia i relacje

  Wydanie nr: 2(142)/2023

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia i relacje

  Budownictwo

  ponad rok temu  18.05.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Spotkanie stowarzyszenia QUALIPOL

  Jak co roku, na przełomie marca i kwietnia, Stowarzyszenie Wykonawców Obróbki Powierzchni Metalowych QUALIPOL planuje spotkania powiązane z walnymi zebraniami sprawozdawczymi. Tak się stało również w tym roku. 

  W dniu 29 marca w hotelu DoubleTree by Hilton zostały zorganizowane obowiązkowe szkolenia w ramach kontroli wewnętrznej dla systemów jakości QUALANOD i QUALICOAT. Kontrola wewnętrzna obejmuje tę bardzo istotną część zadań, która jest realizowana w zakładach licencjonowanych przez osoby zajmujące się obsługą procesów technologicznych i kontrolą jakości. W tym roku możliwe było przeprowadzenie szkolenia w trybie osobistego uczestnictwa. Poprzednie szkolenie, ze względu na pandemię COVID-19, odbyło się online. Podsumowaniem spotkania był test sprawdzający nabytą wiedzę uczestników. Następnego dnia przed południem przewidziano prezentacje firm pragnących przedstawić swoją ofertę członkom QUALIPOL. Tym razem bardzo ciekawe prezentacje przedstawiły firmy: MACHINEFISH MATERIALS & TECHNOLOGIES (zajmująca się badaniem materiałów) oraz AABO-IDEAL (dostawca linii do powlekania proszkowego). 

  W dniu 30 marca o 12.30 rozpoczęło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Stowarzyszenia QUALIPOL. Zebrani zatwierdzili sprawozdanie zarządu i sprawozdanie finansowe za rok 2022 oraz udzielili zarządowi absolutorium. Następnie przegłosowano zmiany statutu pozwalające na dostosowanie do obecnych standardów komunikacji elektronicznej procedur związanych z organizacją zebrań członków i form ich przeprowadzania.
  Członkowie stowarzyszenia QUALIPOL po raz kolejny przekazali część zysku z roku poprzedniego na pomoc Ukrainie za pośrednictwem Polskiej Akcji Humanitarnej.
  Niezależnie od sytuacji ekonomicznej, oferta stowarzyszenia QUALIPOL jest istotna i interesująca dla firm z branży architektonicznej. Czas pandemii COVID-19 i perturbacje gospodarcze spowodowane wojną w Ukrainie nie zatrzymały zainteresowania firm administrowanymi przez QUALIPOL licencjami systemów jakości. Przełożyło się to w ostatnim roku na zwiększenie liczby członków stowarzyszenia i uruchomienie nowych certyfikacji QUALICOAT, QUALANOD oraz QUALISTEELCOAT. W marcu 2023 roku QUALIPOL liczy 58 członków z Polski i 9 członków zagranicznych (z krajów bałtyckich i Czech). Aktualnie stan certyfikacji administrowanych przez QUALIPOL jest następujący: QUALISTEELCOAT – 3 licencje, QUALICOAT – 30 licencji, QUALANOD – 9 licencji, QUALIDECO – 3 licencje, 7 firm realizuje za pośrednictwem QUALIPOL aprobaty na systemy powłokowe QUALICOAT. W najbliższych tygodniach spodziewane są kolejne certyfikacje. 

  Andrzej Jelonek
  ajelonek@tensor.com.pl

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 2(142)/2023

  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne