• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Wydarzenia i relacje

  Wydanie nr: 5(67)/2010

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wyroby Lakiernicze

  KALENDARZ

  WYDARZENIA

  ponad rok temu  01.09.2010, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  10 lat firmy IGP Pulvertechnik Polska Sp. z o.o.


  Jubileusz 10-lecia spółki IGP Pulvertechnik Polska był okazją do spotkania się pracowników firmy, jej klientów i przyjaciół. Uroczystości, połączone z festynem, odbyły się w Milanówku pod Warszawą, w siedzibie polskiej firmy.


  Firma IGP Pulvertechnik Polska Sp. z o.o. wchodzi w skład szwajcarskiej grupy IGP

  Pulvertechnik AG - producenta wysokiej jakości farb proszkowych. IGP Pulvertechnik AG została utworzona w 1968 roku przez szwajcarskie firmy branży chemicznej. Jest jedną z firm, które w znaczny sposób przyczyniły się do wynalezienia farb proszkowych i upowszechniania tej ekologicznej technologii.


  892001.jpg

  Marc Zullig, prezes IGP Pulvertechnik AG wręcza pracownikom polskiej firmy podziękowania za lata pracy.


  Natomiast IGP Pulvertechnik Polska Sp. z o.o. działa na rynku polskim od 2000 r.

  - Jednak nasze farby proszkowe stosowane są w Polsce od ponad dziesięciu lat – mówi Łukasz Witan, wiceprezes zarządu IGP Pulvertechnik Polska Sp. z o.o. - Przez ten czas nasze produkty zyskały bardzo dobrą opinię wielu krajowych zakładów lakierniczych. Oferujemy farby proszkowe o wszechstronnym zastosowaniu w kolorystyce RAL i NCS, jak również w kolorach specjalnych. Nie jesteśmy „tylko” dostawcą farb proszkowych. Za nasz cel przyjęliśmy szybkie, pewne i ekonomiczne rozwiązywanie problemów lakierniczych naszych klientów.

  892002.jpg

  Goście życzyli szefom IGP Pulvertechnik Polska, Louisowi Comtesse (po lewej) oraz Łukaszowi Witanowi (pośrodku), kolejnych lat rozwoju firmy.


  Kamień węgielny pod IGP Polska został wmurowany w 1993 r. przez firmę BRENNPOL, będącą wyłącznym importerem produktów IGP. Jednopokojowe mieszkanie i przebudowany garaż w Milanówku służyły jako biuro oraz magazyn. - Już wtedy pani Krystyna Gürcan oraz pan Jacek Belka byli zatrudnieni w firmie, należą zatem do pracowników najstarszych stażem – wspomina historię Louis Comtesse, prezes IGP Pulvertechnik Polska. - W dniu 1 lipca 2000 r. założono IGP Pulvertechnik Polska pod kierownictwem Alberta Hengartnera, z Krystyną Gürcan, Volkerem Bergiem jako doradcą oraz Łukaszem Witanem jako dyrektorem sprzedaży. Do 2005 r. polski rynek obsługiwany był przez siedmiu wyłącznych dystrybutorów, korzystających z magazynów IGP. Potem firma przeszła na sprzedaż bezpośrednią a kierownictwo objął Łukasz Witan.


  Podział obszaru sprzedaży na strefy oraz zatrudnienie kolejnych pracowników umożliwił bardziej elastyczne działania z większą orientacją na klienta. Mogły zostać zawarte skuteczne i długotrwałe układy partnerskie, które doprowadziły IGP Polska do obecnego stanu.

  - Taki sukces możliwy jest wówczas, gdy współgra wiele czynników – dodaje Louis Comtesse. - Wierni i przedsiębiorczy klienci, dobre środowisko polityczne, dalekosiężne zarządzanie i przede wszystkim wspaniały i pełen zaangażowania zespół pracowników. Po części oficjalnej zaproszeni goście mogli nie tylko kosztować wyśmienitych specjałów, ale i wziąć udział w zabawie.


  Redakcja

  Tagi: IGP,

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...