• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Wydarzenia i relacje

  Wydanie nr: 6(62)/2009

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia

  KALENDARZ

  WYDARZENIA

  ponad rok temu  01.11.2009, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2

  Seminarium na temat lotnych związków organicznych

  W Zawierciu 1 października odbyło się seminarium organizowane przez producenta farb, firmę Mankiewicz Gebr. & Co. z Hamburga, na temat wprowadzania w życie rozporządzenia ministra środowiska w sprawie standardów emisyjnych, zwanego w skrócie rozporządzeniem w sprawie LZO (lotne związki organiczne). Było to już kolejne seminarium na ten temat – zainteresowanie tematyką jest bowiem bardzo duże.

  W teorii i praktyce

  Krzysztof Leśniak dyrektor firmy Drewprofil sp. z o.o. Grupa ATOS

  - Jeżeli chodzi o wykorzystanie wiedzy zdobytej na tym szkoleniu, to praktycznie nakreśliło mi istotę problemu lotnych związków organicznych (którego miałem świadomość, ale bardziej teoretyczną), ale i pomogło w napisaniu pracy inżynierskiej na temat: „Wyroby lakierowe dla drzewnictwa w aspekcie Dyrektywy UE w zakresie emisji VOC. Cz. I. Asortyment wybranych producentów z Niemiec”. Poza tym, baczniej obserwuję zużycie stosowanych w naszej firmie wyrobów lakierowych (skutkiem tego jest ich mniejsze zużycie). Duży nacisk kładziemy na optymalizację procesu lakierniczego. Stosowane dotychczas produkty firmy, z którą współpracujemy, zastępujemy nowszymi produktami z większą zawartością ciał stałych. Zainteresowała mnie również metoda dobierania receptur lakierów za pomocą programu komputerowego i kolorymetru.

  777077.jpg

  Zainteresowanie firm szkoleniami nt. LZO jest bardzo duże.

  Wysoka jakość seminarium

  Artur Grochala dyrektor techniczny IVM Chemicals

  - Niezwykle wartościowym aspektem seminarium było zwrócenie uwagi nie tylko na kontrolę dotrzymywania standardów emisji, ale także praktyczne wskazania co do takiego układania propozycji cykli lakierniczych, by wspomóc klienta w zachowaniu kontroli oraz ograniczeniu emisji. IVM Chemicals jest niezwykle bliska idea inicjatywy szkoleniowej realizowanej przez organizatora. W naszych działaniach staramy się w sposób zrównoważony propagować cykle nisko- lub bezemisyjne. Niezwykłego wyczulenia wymaga proponowanie rozwiązań

  w świetle stanu ekonomicznego zarówno polskiej gospodarki, jak i indywidualnej kondycji firm, z którymi współpracujemy. Wiedza dotycząca mechanizmów dostosowawczych do wyśrubowanych europejskich normatyw pozwala nam przedstawiać propozycje realnie możliwe do zastosowania. Sens inicjatywy oraz jakość seminarium firmy Mankiewicz oceniamy bardzo wysoko, wyrażając podziękowania za możliwość w nich uczestnictwa. Żywimy nadzieję, że naszej stale rosnącej obecności na rynku towarzyszyć będzie także fachowe doradztwo w kwestiach ograniczenia emisji dla dobra zarówno stanu środowiska naturalnego, jak i kondycji sektora meblarskiego.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...