• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Wydarzenia i relacje

  Wydanie nr: 2(142)/2023

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia i relacje

  Lakiernictwo Proszkowe

  ponad rok temu  16.05.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 2 z 2

  Malowanie proszkowe – zalety technologii 

  Prezentacja produktów Pulverit Polska, poprzedzona wstępem nt. zalet malowania proszkowego, stanowiła temat kolejnego wystąpienia. Prelegent zwrócił uwagę, że farby proszkowe są przede wszystkim bezpieczne i wypierają tradycyjne metody malowania oraz lakierowania różnego typu powierzchni z uwagi na bardzo wysoki odzysk farby (w 95% wykorzystanej). Nie powodują emisji LZO.
  – Za wyborem malowania proszkowego przemawia także łatwość aplikacji, wysoka trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz atmosferyczne – mówił Adrian Fras. – Takie materiały świetnie przylegają do podłoża, a farby proszkowe są już na tyle uniwersalne, że mogą być stosowane na różnego typu powierzchniach, także drewnianych, szklanych, oczywiście metalowych, ale mamy już takie, które bez problemu pokrywają powierzchnie z MDF. 

  Nasza redakcja uczestniczyła tylko w spotkaniu w Tychach. Nadmieńmy więc, że w tym samym czasie w Świętochłowicach eksperci z firmy WAGNER przybliżali aspekty związane z parametryzacją urządzeń proszkowych, mówili o wpływie ustawień na jakość powłoki, a też skutkach niewłaściwej eksploatacji urządzenia na proces lakierowania. 

  Rafał Dobrowolski
  redakcja@lakiernictwo.net 
  Fot. R. Dobrowolski i organizator

  GALERIA ZDJĘĆ

  Siedziba Wagner Polska w Świętochłowicach
  Michał Deka z firmy Chemetall Polska Sp. z o.o. poprowadził szkolenie z zakresu przygotowania powierzchni przed malowaniem proszkowym stali oraz aluminium
  Siedziba Pulverit w Tychach
  W siedzibie Pulverit Polska w Tychach zorganizowano jedną z części szkolenia nt. lakierowania farbami proszkowymi

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...