• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Wydarzenia i relacje

    Wydarzenia i relacje

    Antykorozja

    ponad rok temu  15.11.2018, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

    Strona 2 z 4

    Honorowym członkiem EFC został w tym roku Don Harrop, dyrektor własnej niezależnej firmy doradczej CorroDon Consultancy Ltd. Don Harrop aktywnie działający w EFC od ponad 30 lat, m.in. był członkiem BOA od 1999 do 2004 r., od 2008 r., jest członkiem STAC, w latach 2002–2003 był prezydentem EFC i wiceprezydentem WCO w latach 2006–2007.

    Nagrodę pamięci Kurta Schwabe otrzymał dr Andrea Quaini. W swojej, jeszcze krótkiej karierze, ten młody naukowiec ma duży wkład w poznanie skomplikowanych oddziaływań chemicznych w reaktorach jądrowych, które mogą wpływać na materiał rdzenia i reaktora. Opracował ponadto użyteczne urządzenie do pomiaru emisyjności utlenianych materiałów, takich jak stale nierdzewne w temperaturach do 800ºC.  

    Oprócz osób nagrodzonych, referaty plenarne wygłosili: prof. Carmen Andrade z International Center for Numerical Analysis in Engineering (CIMNE) „Concrete structure: on-site electrochemical techniques and concret resistivity to predict service life”; Michael Thorup Kruse, dyrektor naczelny firmy JOTUN Polska – „Outlook for the future”; Jeff Didas, prezydent NACE International – „The IMPACT study: A global examination of corrosion management best practice”; Jőrg-Alfred Vogelsang, dyrektor działu Analiz i Badań firmy Sika – „Testing od coatings in industrial context: expectations and limitations”; Dante Battocchi z Uniwesytetu Stanowego Północnej Dakoty – „Cr-free coatings for protection of aircraft alloys”.

    Od chwili utworzenia Sekcji Młodych, EFC co roku przyznaje młodym naukowcom trzy granty, których celem jest stymulowanie współpracy w ramach międzynarodowej społeczności ds. korozji. Dotacja, w wysokości do 1500 euro dla każdej z osób, stanowi finansowe wsparcie na wizyty w instytucjach zagranicznych. W Krakowie granty otrzymali:

    − Darya Rudomilova z Uniwesytetu Chemii i Technologii w Pradze na pobyt w Max-Planc-Institut fűr Eisenforchung w Dusseldorfie i pracę w ramach projektu „Hydrogen detection in view of high strengh steel microstructure via scanning Kelvin probe force microscopy (SKPFM) measurements”,
    −  Paul Johan Denissen z Uniwerutetu Technologicznego w Delft na wizytę w Chimie Paris Tech we Francji i pracę nad projektem „Towards the understanding of inhibitor release and synergies from coatings for long-term protection by Local Electrochemical Impedance Mapping”,

    − Leonardo Iannici z Politechniki w Turynie na wizytę w CNRS w Tuluzie i pracę nad projektem „Assessment of microbial corrosion in marine and hypersaline environment”.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...