Szukaj

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia i relacje

  Drewno

  5 miesięcy temu  09.09.2019, ~ Administrator   

  Miejsce: Poznań

  Data rozpoczęcia: 10.09.2019

  Data zakończenia: 13.09.2019

  Strona 2 z 3

  Jednym z przykładów modernizacji branży, automatyzacji i optymalizacji procesów są innowacje w produkcji mebli kuchennych, które w tym roku zostaną zaprezentowane na towarzyszących Dremie Międzynarodowych Targach Komponentów do Produkcji Mebli Furnica 2019. W ramach przestrzeni ekspozycyjnej działać będzie fabryka mebli kuchennych na żywo, na które zaprasza firma InfoTEC CNC. Meble kuchenne to jedna z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi przemysłu meblarskiego w Polsce. Badania KPMG wskazują, że meble kuchenne zaraz, po elementach wyposażenia pokoju dziennego, są najczęściej kupowane przez Polaków. Taki zamiar w ciągu ostatnich trzech lat zadeklarowało 36 proc. respondentów.

  Z Krynicy przez Poznań na świat
  Tegoroczne targi DREMA odbywają się tuż po XXIX Forum Ekonomicznym w Krynicy, na którym poruszano tematy związane z międzynarodową ekspansją polskich firm. Grupa MTP, partner Forum, zorganizowała w Krynicy debatę „Jak osiągnąć sukces na rynkach globalnych”. Podczas dyskusji 4 września rozmawiano o wyzwaniach, z którymi zmierzą się polskie firmy w najbliższych latach – IV Rewolucji Przemysłowej, konkurencyjności,  sytuacji eksporterów i ich roli w kreowaniu wzrostu gospodarczego. Uczestnicy panelu – ekonomiści, kadra zarządzająca globalnie działających spółek, przedstawiciele Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz światowego stowarzyszenia przemysłu targowego UFI – zgodzili się, że Polska wyczerpała źródła wzrostu oparte na taniej sile roboczej. Obecnie należy zadbać o to, aby krajowi producenci znaleźli się wyżej w międzynarodowych łańcuchach dostaw. Należy tworzyć silne polskie, globalne marki i przede wszystkim zadbać o edukację, aby przygotować kadry do pracy w konkurencyjnym, dynamicznie zmieniającym się i wymagającym dużej elastyczności, środowisku. Konkluzje z Krynicy idealnie pasują do wyzwań stojących przed krajowym przemysłem meblarskim.

  Temat ekspansji i rozwoju będzie kontynuowany podczas dwóch kongresów towarzyszących tegorocznej edycji targów DREMA, Furnica i Sofab. Będą to IV Ogólnopolski Kongres Meblarski pod hasłem „Rynki perspektywiczne szansą na dalszy dynamiczny rozwój polskiej branży meblarskiej” oraz VII Kongres Przemysłu Drzewnego KOOPDREW, którego misją jest promocja wykorzystania drewna, jako nowoczesnego, ekologicznego i bezpiecznego materiału konstrukcyjnego.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony