• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2023

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia i relacje

  Budownictwo

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  21.05.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Biurowiec w Sleepy Hollow powleczony farbą NeverFade firmy APV zdobył pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy projekt specjalny czasopisma CoatingsPro Magazine.

  Biurowiec w Sleepy Hollow powleczony farbą NeverFade firmy APV zdobył pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy projekt specjalny czasopisma CoatingsPro Magazine.

  Renowacja fasady biurowca w Sleepy Hollow w USA z wykorzystaniem powłoki NeverFade została uznana przez czasopismo CoatingsPro Magazine za najlepszy projekt specjalny 2021 roku.

  28 kwietnia 2021 r. podczas wirtualnej konferencji i targów CORROSION 2021 czasopismo branżowe CoatingsPro Magazine po raz kolejny przyznało nagrody za najlepsze projekty architektoniczne i modernizacyjne ubiegłego roku. W kategorii projektów specjalnych pierwsze miejsce zajęła renowacja fasady biurowca w amerykańskim Sleepy Hollow przeprowadzona przez firmę Stuart Dean Co. z wykorzystaniem produktów ochronnych NeverFade firmy APV Engineered Coatings.

  Zwycięski projekt obejmował renowację ok. 3700 m2 paneli aluminiowych pokrytych wcześniej farbą nawierzchniową na bazie poliuretanu akrylowego. Z upływem lat powłoka uległa znacznej degradacji, głównie na skutek oddziaływania promieniowania UV i warunków atmosferycznych. Dlatego wykonawca postanowił pokryć ją nową warstwą ochronną, wykorzystując w tej roli powłokę NeverFade z dodatkiem żywicy Kynar Aquatec, którą można z powodzeniem nakładać na starą farbę.

  – Jej zaawansowana receptura na bazie wody łączy w sobie o niską zawartość lotnych związków organicznych z wysoką odpornością na oddziaływanie wody i korozję, a dodatkowo zapewnia gładkie, jednolite wykończenie – wyjaśnia Erin Neff, dyrektor ds. marketingu i rozwoju biznesu w firmie APV Engineered Coatings. – Ma to szczególne znaczenie w przypadku białych elementów fasad, które, powleczone lateksem lub uretanem, mają tendencję do kredowania pod wpływem promieniowania UV, a jednocześnie proces ten jest niewidoczny gołym okiem.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...