Szukaj

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia i relacje

  Lakiernictwo Ciekłe

  6 miesięcy temu  26.03.2018, ~ Administrator   

  Produkcja sięgająca 18 000 ton rocznie, 1300 różnych produktów w ofercie, eksport do ponad 50 krajów. NOVOL, największy polski producent rozwiązań dla lakiernictwa, obchodzi właśnie swoje 40-lecie.

  – To ważny moment w życiu firmy – jak każdy czterdziestolatek robimy bilans zysków i strat, a mając doświadczenie i znając swoje możliwości, przygotowujemy się do nowych wyzwań – mówi Filip Nowakowski, prezes firmy NOVOL.

  NOVOL został założony w 1978 przez dwóch chemików – Piotra Nowakowskiego i Piotra Olewińskiego. Początkowo zakład mieszczący się w podpoznańskich Komornikach produkował szpachlówki dla lakierników, z czasem zaczął powiększać swój asortyment.

  NOVOL produkuje dziś wiele zaawansowanych technologicznie linii produktów dla profesjonalnych zakładów lakierniczych. Specjaliści z Laboratorium Badawczo-Rozwojowego pracują nad kolejnymi rozwiązaniami dla lakiernictwa samochodowego, lakiernictwa przemysłowego, systemów posadzkowych, chemii dla parkietów i chemii dla szkutnictwa. Z kolei Novol for Classic Car, pierwsza na świecie grupa produktów przeznaczonych specjalnie do naprawy aut zabytkowych, to ukłon w stronę miłośników motoryzacji.

  – Chcemy iść z duchem czasu, ale nie zamierzamy robić w firmie rewolucji. Nadal najważniejsze są dla nas wartości, takie jak otwartość, zaufanie, szacunek dla ludzi, dbałość o środowisko, w którym żyjemy, mieszkamy i pracujemy – dodaje Paweł Olewiński, który razem z Filipem Nowakowskim dwa lata temu przejął stery w firmie.

  Dziś NOVOL oferuje 1300 różnych produktów dla lakiernictwa i zastosowań przemysłowych. Produkcja wynosi ponad 18 000 ton rocznie, z czego 13 000 tysięcy trafia na eksport. Produkty z logo firmy spotkać można w 50 krajach świata.

  Więcej na łamach „Lakiernictwa Przemysłowego”.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony