
Premiery, nowinki technologiczne, owocne spotkania biznesowe, nowe kontakty – tak w skrócie można podsumować siódmą edycję Międzynarodowych Targów Rolniczych POLAGRA-PREMIERY, które w dniach 18-21 stycznia odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Targi POLAGRA-PREMIERY po raz kolejny były miejscem spotkań biznesowych, źródłem nowych ofert oraz platformą komunikacji i wymiany doświadczeń. Klienci biznesowi skompletowali wiedzę na temat najnowszych maszyn, urządzeń oraz usług dla rolnictwa. Zadowoleni byli również indywidualni odbiorcy, którzy na targach POLAGRA-PREMIERY znaleźli wiele inspiracji oraz spotkali się ze specjalistami z branży rolniczej, którzy podzielili się z nimi swoja wiedzą. Styczniowy termin wydarzenia to doskonały czas na to, by podsunąć rolnikom pomysł na nowe inwestycje. Ten aspekt szczególnie docenili wystawcy, którzy jednogłośnie podkreślali, że organizacja targów tuż po Agritechnice w Hanowerze, to najlepsze rozwiązanie. W opinii wystawców dwuletni cykl targów pozwala również przedstawić rolnikom faktyczne nowości. Taką formułę targów docenili także odwiedzający, którzy potwierdzili, że Poznań to ważny przystanek na mapie wydarzeń rolniczych w naszym kraju. Liczba uczestników targów POLAGRA-PREMIERY wyniosła 28.912.
Bardzo dobrze zaprezentowały się polskie firmy, które dość mocno zaakcentowały swoją obecność na Targach POLAGRA-PREMIERY. – Wiele z polskich firm należy do czołowych producentów nie tylko w naszym kraju, ale i w Europie. Firmy postrzegane są jako solidne przedsiębiorstwa o innowacyjnym zacięciu. Polscy producenci mają coraz lepsze zaplecza projektowe i produkcyjne, co pozwala zaprojektować, wykonać, wdrożyć oraz serwisować maszyny oraz urządzenia rolnicze. Dlatego ich pozycja na arenie międzynarodowej nieustannie rośnie – tłumaczy Jakub Patelka, dyrektor projektu.